Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Murzin i duże jaja w Łączce

Wielkanoc tuż tuż. Warto więc odwiedzić świąteczne kiermasze. Jeden z nich odbył się w poniedziałek w Dębowcu. Ale gmina zaprasza na kolejny. Tym razem w Łączce.
W poniedziałek handlowano świątecznymi produktami w Dębowcu. Pierwszy raz odbył się tutaj wielkanocny kiermasz. To pomysł szkoły, przedszkola oraz pań skupionych w Klubie Kobiet - mówi Karina Bogusz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dębowcu.
 
Tymczasem już jutro, kolejna okazja by zaopatrzyć się na święta. W Wielki Czwartek panie z KGW w Łączce zapraszają do siebie. Nie zabraknie wielkanocnych smakołyków. Kołacze, baby i mazurki. Do tego tradycyjne lukrowane baranki. Oczywiście to, co zawsze musi być na świątecznym stole Śląska Cieszyńskiego - czyli murziny.
Ci, którzy chcą przyozdobić dom świątecznymi motywami mogą zaopatrzyć się m.in w pisanki wykonane ze strusich jaj. Przesunęliśmy kiermasz na tuż przed świętami, tak aby kupowane produkty były świeże. Wielki Czwartek to ostatni termin, kiedy taki kiermasz mógłby się dobyć - dodaje Bogusz
 
 
Kiermasz odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łączce. Początek o godzinie 13.00. Potrwa do 16.00, ale jak mówią organizatorzy, warto być punktualnie, bo wyroby pań z Łączki cieszą się tak dużym powodzeniem, że przysmaki wykupywane są na pniu.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: