MŚwL: Polacy z brązowym medalem!

Szczęśliwie zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich dla reprezentantów Polski, którzy w konkursie drużynowym zajęli trzecie miejsce. Złote krążki powędrowały do Norwegów, a na drugiej pozycji uplasowali się Niemcy.

Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki – ta czwórka stanęła na najniższym stopniu podium w niedzielnym konkursie drużynowym na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich. Polacy byli jednymi z głównych kandydatów do uplasowania się w pierwszej „3” i z tej roli się wywiązali. Spośród biało-czerwonych najlepiej zaprezentował się Piotr Żyła (na zdj.), który uzyskał 225 oraz 234 m.

Tryumfatorami dzisiejszych zmagań okazali się Norwegowie, a srebrne medale powędrowały do Niemców. Skoczków czekają teraz ostatnie konkursy Pucharu Świata przed świąteczną przerwą, a o punkty powalczą w Engelbergu (19-20.12).