MŚ: Żyła w drugiej "10", Eisenbichler ze złotem!

Pierwsze medale w skokach narciarskich na trwających Mistrzostwach Świata w Seefeld zostały rozdane. Ze złota radował się Markus Eisenbichler, srebrny medal zdobył Karl Geiger, a po brąz sięgnał Killian Peier. Najwyżej z Polaków uplasował się Kamil Stoch, który był piąty, a Piotr Żyła został sklasyfikowany pod koniec drugiej "10".

Niepsodzianek nie ma, bo niemiecka para Eisenbichler-Geiger prezentowała wysoki poziom na wcześniejszych treningach oraz podczas piątkowych kwalifikacji, które nawiasem mówiąc, padły łupem świeżo upieczonego mistrza świata. Czarnym koniem sobotniego konkursu ogłoszono Killiana Peiera i Szwajcar faktycznie nim się okazał. 23-latek prowadził po pierwszej serii, ale w drugiej musiał uznać wyższość wyżej wspomnianych Niemców.

Spośród podopiecznych Stefana Horngachara najbliżej medalu był Kamil Stoch, który zajął piąte miejsce. Trzykrotny mistrz olimpijski uzyskał dobry wynik w drugiej serii, ale jeden skok w takim konkursie to za mało, aby stanąć na podium. Tuż za pierwszą "10" uplasował się Dawid Kubacki, a Piotr Żyła był 19. Jakubowi Wolnemu nie udało się awansować do serii finałowej.

Mistrzstwa Świata w narciarstwie klasycznym, skoki narciarskie – duża skocznia, Seefeld, 23.02.2019:
1. EISENBICHLER Markus (GER) 131.5 m / 135.5 m / 279.4 pkt.