Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

MŚ: Kiedy zobaczymy Haratyka w akcji?

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce, których organizatorem jest Katar. Biało-czerwoni mogą pochwalić się już dorobkiem czterech medali, a my z niecierpliwością oczekujemy na konkurs kulomiotów, gdzie swe umiejętności zaprezentuje również Michał Haratyk.

Dla Michała Haratyka będzie to drugi występ na MŚ. Przed dwoma laty, na Stadionie Olimpijskim w Londynie, zajął piąte miejsce, ale do brązowego medalu zabrakło mu niewiele – 6 centymetrów. 27-latek do Kataru przybywa jako jeden z kandydatów do medalu, ale poprzeczka będzie wysoko zawieszona.

Bukmacherzy, w konkursie pchnięcia kulą, największe szanse na złoto dają Ryanowi Crouserowi. Ich zdaniem, Amerykanin powinien stoczyć wyrównaną walkę z obrońcą mistrzowskiego tytułu, Tomasem Walshem. Haratyk, który w tym roku poprawił rekord Polski – 22,32 m – jest szósty w kolejności do złotego medalu. Co ciekawe, bukamcherzy niższy kurs wystawili na jego reprezentacyjnego kolegę – Konrada Bukowieckigo.

Kiedy zobaczymy polskich kulomiotów (oprócz ww. dwójki, w Doha będzie rywalizował również Jakub Szyszkowski – przyp. red.) w akcji? Na 3 października (dzisiaj) są zaplanowane eliminacje do konkursu głównego, a ich początek na godz. 18:20. A w sobotę (5 października) zostanie stoczona batalia o medale, a finał rozpocznie się o godz. 19:05. Transmisja z zawodów w Eurosporcie oraz TVP Sport.

Lista światowa w pchnięciu kulą w 2019 roku:

  1. Ryan Crouser (USA) 22,74 m
  2. Darlan Romani (BRA) 22,61
  3. Tomas Walsh (NZL) 22,44
  4. Darrell Hill (USA) 22,35
  5. Michał Haratyk 22,32
  6. Joe Kovacs (USA) 22,31
  7. Konrad Bukowiecki 22,25

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: