Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Możesz pomóc...

Jeździsz na rowerze? A być może masz jakiś wolny sprzęt, który stoi nieużywany w piwnicy lub garażu, bo Ty wymieniłeś go już na nowszy? Twoje dziecko wyrosło już z dziecięcego rowerka? Podziel się swoją pasją z innymi!

Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Być Razem” w Cieszynie chętnie przyjmie rowery, które zostaną przekazane mieszkańcom. - Chętnie przyjmiemy rowery dla mieszkańców naszych domów, a także ich dzieci. Osoby, które chcą wesprzeć naszą akcję prosimy o kontakt telefoniczny: 33 851 29 29 lub mailowy: biuro@bycrazem.com – wyjaśniają pomysłodawcy akcji.

Wiele osób marzy o tym, żeby mieć swój własny rower, podczas gdy zdarza się, że niepotrzebny sprzęt zalega w naszych piwnicach zajmując niepotrzebnie miejsce. Czasami zepsuty,  zapomniany, lub do niczego już niepotrzebny może trafić do kogoś kto od dawna o nim marzy.

- Pomysł na "rowerową akcję" poddała nam jedna z mieszkanek Hostelu – wyjaśnia Anna Wąsik kierownik Domu Matki i Dziecka „ Słonecznik” i Hostelu dla kobiet i dzieci "Przeciw Przemocy - Wyrównać Szanse" w Cieszynie - Jak dobrze wiadomo Hostel  jest "na końcu świata" i nie jeździ tam żaden autobus. A teren jest bardzo ładny - można więc połączyć przyjemne z pożytecznym. Centrum Edukacji Socjalnej na ul Błogockiej też jest oddalone od centrum miasta. Prowadzimy 3 domy całodobowe i w każdym przydadzą się rowery dla mieszkańców - kobiet i mężczyzn. W Hostelu i Domu Matki i Dziecka mamy też dzieci, które rosną, dopiero uczą się sztuki kręcenia pedałami i równowagi. Nie są im  potrzebne nowe, drogie rowery by tę sztukę opanować. Uczenie jazdy na rowerze, to też fajny sposób na spędzanie czasu z dziećmi.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: