Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Może zamiast do lasu lepiej podjechać tutaj?

Większość czworonogów, które trafiły i przebywają w schroniskach, to przysłowiowe „świąteczne zabawki/prezenty” lub „coś już niepotrzebnego”. Problemem staje się wymarzony urlop, kiedy pies przy nodze, a właściciele ośrodków wypoczynkowych – niechętnie na to patrzą. Szybka decyzja – wyjazd poza miejscowość i „przywiązanie do drzewa w lesie”. „Żeby być honorowy to zostawię mu trochę karmy” - szybka myśl. Nie jest to żaden scenariusz tylko samo życie.

Na pewno wywołamy burzę i podzielimy Polaków jak to ma miejsce zawsze na połowę. „Po co te kundle” i „Chodź tutaj skarbie”. Jednak cały problem polega na tym, że nie każdy jest nauczony i przygotowany do życia z właśnie takim „czworonogiem”. Dzieci przed świętami wołają o „psa lub kota”, a po fascynacji przychodzą, coraz większe obowiązki i zwierzątko się może się „znudzić”.

Wiele z nas, którzy nie mają co zrobić z czworonogiem na okres wyjazdu korzysta z  umieszczenia pupila w jednym z kilku działających w naszym powiecie hoteli dla psów.

- Włożyliśmy wiele pracy i serca w to, żeby stworzyć dla naszych czworonożnych gości miejsce, w którym radośnie spędzą czas a ich potrzeby zostaną we właściwy sposób zaspokojone. Wyjątkowa lokalizacja Psiej Zagrody, jej ogromna powierzchnia a przede wszystkim pełne zaangażowanie opiekunów sprawiają, że jest to miejsce wyjątkowe – czytamy na facebooku „Psiej zagrody”.  Podobnie zapatruje się na pobyt zwierzaka hotel  „Cztery łapy” w Cieszynie czy „Hau hau” w Skoczowie.”.

Nie chodzi nam aby być na siłę obrońcami zwierząt, ale szanujmy się nawzajem – czy to jako ludzie czy inne stworzenia, w tym zwierzęta. Jak już naprawdę nie dajemy radę z opieką nad zwierzętami zadzwońmy w odpowiednie miejsce, a nie szukajmy dogodnego miejsca w lesie.

AK

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-16 12:38:28
MILANELLO: No cóż to banał co napiszę: Taką oto gnide która robi taką krzywdę to Sam bym do lasu zawiózł (w bagażniku, żadnych wygód!) Przywiązał bym do drzewa I żeby być honorowym ,to jakąś pajdę chleba i trochę wody bym koło mordy zostawił może?!
2022-08-16 13:44:20
utopiec: W bagażniku? przywiązałbym za samochodem. Niech zapier.....a.
2022-08-16 14:17:28
perpetua: i tak oto kilkoma prostymi słowami dwóch komentatorów powyżej zrównało się z gnidami o których pisali - co tam zrównali, przeskoczyli i wysoko podnieśli poprzeczkę
2022-08-16 20:45:06
traveler85: a co takiego złego napisali matole? każdy kto tak traktuje zwierze, jest gównem nie człowiekiem, idź teraz minusować i plusować komenciki ze swoich 1000 fake kont przegrywie.
2022-08-16 20:52:22
Artur_z_bažin: każdy kto ma taki stosunek do ludzi ma duże szanse na karierę w PiS
2022-08-17 06:26:33
traveler85: Idź sie ciulu leczyć z tym twoim pisem, wszystko ci się z pisem kojarzy, nie dość że nakurwiasz z fejków całymi dniami, to jeszcze masz obsesje na punkcie pisu, żałosny przegryw z nudnym życiem, w dodatku hipokryta. Piszesz coś o stosunku do ludzi, a pisiora byś pewnie w Olzie utopił nie?
2022-08-17 08:37:52
Artur_z_bažin: @traveler85, aka "najśw.patyk", "lusia78", "lampard" itd - ładnie się prezentujesz, do twarzy ci z nakurwionym ciulem na czole - co do pisiorów, chętnie zobaczę ich za kratkami, w dużej liczbie, to cywilizowane podejście do złodziei i oszustów
2022-08-17 09:08:31
MILANELLO: traveler85:Jak widzisz to ci tzw "praworządni?!" Ma tu taki kont od cholery i bawi się plusikami i minusikami (i jeszcze może go to jarać...) Masz rację, pewnie to człowiek poprostu nieszczęśliwy ale i "zaburzony " i czy on się podpisze nick (z bazin, wislicy, święty, perpetua, itp) to niczego nie zmienia
2022-08-17 12:20:10
Vito: To były esbek na obcietej esbeckiej emeryturze. System polityczny w naszym kraju się zmienił i wie że teraz na starosc jest nikim. Ba, musi się wstydzić swojej "kariery". Jedyne co mu pozostało to te stokont i plusiki z minusikami. Żałosny typ którego nikomu nie zal.
2022-08-17 20:34:39
Artur_z_bažin: stara esbecka śpiewka Vito i spółka, hejt i paszkwile, byle nie na temat, od samej góry Kaczyński z Morawieckim aż po lokalne pisie mendy
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: