Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Motorem po Śląsku Cieszyńskim

Już w  kwietniu odbędzie się kolejne, piąte spotkanie motocyklistów na Śląsku Cieszyńskim. Spotkanie organizowane jest po raz kolejny pod patronatem Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Celem rajdu jest poznanie historii Ziemi Cieszyńskiej i wizyta oraz hołd w miejscach szczególnych dla Zaolzia.

V Spotkanie motocyklistów na Śląsku Cieszyńskim odbędzie się w dniach 13-17.04.2011r. Z roku na rok spotkanie cieszy się coraz większym powodzeniem - w ubiegłym roku wzięło w nim udział już około 50 motocyklistów.

Jak co roku spotkanie ma na celu poznanie historii Ziemi Cieszyńskiej rozdzielonej w 1918 roku między dwa organizmy państwowe – Polskę i Czechy. Organizator, Mirosław Wenglorz przewidział w programie spotkania wizyty m.in.: w Stonawie na Zaolziu, gdzie motocykliści złożą hołd polskim żołnierzom poległym i pomordowanym w czasie najazdu czeskiego w styczniu 1919 r., w Gnojniku na Zaolziu, gdzie pracował i tworzył nauczyciel, poeta i pisarz Jan Kubisz, autor słów pieśni „Ojcowski Dom”, „Płyniesz Olzo po dolinie”.

Spotkanie będzie również hołdem i wyrazem pamięci o polskich lotnikach Żwirce i Wigurze w miejscu ich tragicznej śmierci w Cierlicku koło Cieszyna, a także złożenie hołdu ofiarom Katynia 1940 i Smoleńska 2010 pod odsłoniętym w zeszłym roku, wielkim kamiennym krzyżem w miejscowości Simoradz.

Celem spotkania jest również poznanie atrakcji turystycznych Ziemi Cieszyńskiej: zwiedzenie muzeum Beskidzkiego, zwiedzenie muzeum Zofii Kossak-Szczuckiej w Górkach Wielkich.

Spotkanie zakończy wspólny wyjazd w niedzielę 17.04 na Radosne Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego na Jasnej Górze.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: