telewizja

Mariusz Michałek z Istebnej wygrał XXXVI Międzynarodowy Bieg ''O Istebniański Bruclik''

Na trasie XXXVI Międzynarodowego Biegu "O Istebniański Bruclik" 20 lutego br. (niedziela) stanęło ponad 300 zawodników z kraju i zagranicy. Rywalizację w grupie mężczyzn wygrał Mariusz Michałek.

Za trzecim razem (termin biegu przekładano dwukrotnie) aura dopisała i zawody udało się zorganizować. Jacek Kohut z Gminnego Centrum Informacji jest zadowolony:

- Impreza bardzo udana. Z tego, co wiem w tym roku była rekordowa ilośc uczestników. Może nieco mniej  zawodników z Czech i Słowacji, bo w tym czasie rozgrywano mistrzostwa w Czechach, jednak było ponad trzystu osób. W biegu wzięło udział równiez wyjątkowo dużo dzieci. Termin był w zasadzie idealny, warunki pogodowe również, trasy dobrze przygotowane, dzień wcześniej odbywałay się na nich biegi.

W najmłodszej grupie dziewcząt (klasy I-II) zwyciężyła Karolina Kohutowa z Ski Mosty z wynikiem 1:41,01. W pierwszej dziesiątce znalazła się również jedna biegaczka z Istebnej: Agnieszka Kulik z czasem 2:40,02.

W kategorii dziewczyn klasa III-IV zwyciężyła Nikol Martynkova z Mostów (7:12,64). Świetnie spisały się dziewczyny z Istebnej Natalia Sewastynowicz (7:16,89) - III miejsce i Eliza Rucka (7:45,58) - IV miejsce.

W grupie klas V-VI zwyciężyła Anna Wróblewska z Mostów z czasem 13:37,59, zaś drugie i trzecie miejsce przypadło zawodniczkom z NKS Trójwieś Beskidzka: Martynie Czepczor  (14:41,00) i Katarzynie Skurzok (14:42,00).

Wśród dziewcząt gimnazjalnych zawodniczki z Wisły i Istebnej zdominowały czołówkę: pierwsze miejsce wywalczyła Dorota Kaczmarzyk (14:12,89) z Istebnej, drugie Aleksandra Pilch z Wisły (14:13,00) i trzecie Weronika Legierska  (14:17,70) z Istebnej.

W grupie kobiet 17-25 lat zwyciężyła Natalia Grzebisz z Siedlec, drugie miejsce zajęła Anna Słowiok z Wisły, trzecią lokatą cieszyła się Dominika Hulawa z MKS Istebna. W grupie kobiet w przedziale wiekowym 26-35 zwyciężyła Beata Karulokova z Ski Mosty, Maria Legierska, zwodniczka z Istebnej była druga.

Wśród najstarszych zawodniczek (36 lat i więcej) bezkonkurencyjne były panie z Istebnej: Danuta Ligocka i  Barbara Byrtus, które zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

Chłopcy równie licznie stawili sie na mecie. Zaciętą walkę stoczyli chłopcy klasa I-II. Dosłownie o włos zwycieżył Simon Niesłanik przed Bogdanem Niedobą. O podium otarł się Paweł Zawada z NKS Trójwieś Beskidzka, który zajął czwartą lokatę:

1    NIESŁANIK SIMON    SKI Mosty    01:35,01
2    NIEDOBA BOGDAN    Dolna Lomna    01:35,02
3    BOŻEK ARTUR     Klimczok Bystra    01:47,01

4 ZAWADA PAWEŁ    NKS Trójwieś Beskidzka    01:53,02

W starszej grupie chłopców (klasa III-IV) dwa czołowe miejsca zajęli zawodnicy z NKS Trójwieś Beskidzka:

1 ZAWADA DAWID    NKS Trójwieś Beskidzka    06:34,69
2 ZAWADA GRZEGORZ     NKS Trójwieś Beskidzka    06:52,12
3 SUSZKA RADEK     SKI Mosty    07:23,72

Do niecodziennej sytuacji doszło w grupie chłopców klasy V-VI, gdzie siedem pierwszych miejsc zajęli zawodnicy z Trójwsi: