Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Motocyklowa pielgrzymka na Równicę

W sobotę (27.02) odbyła się zimowa motocyklowa pielgrzymka na Równicę połączona z nocnym czuwaniem.

Mgła i niska temperatura nie zniechęciła miłośników motocykli do wzięcia udziału w Zimowej Motocyklowej Pielgrzymce na Równicę. Właśnie tam odprawiona została plenerowa Msza Święta w intencji motocyklistów. Odprawił ją ks. Krzysztof Patas - kapelan Katolickiego Klubu Motocyklowego "Souls Hunters" - "Łowcy dusz".

- Taka Msza święta odprawiona na otwartej przestrzeni ma swój urok. Tradycyjnie spotykaliśmy się tutaj na Nocnych Wjazdach na Równice, ze względu na pandemię nie było to możliwe, ale organizatorzy znaleźli rozwiązanie zapraszając na wspólną modlitwę z zachowanym reżimem sanitarnym. Cieszę się, że jestem tutaj potrzebny i miło mi, że traktują mnie w tej społeczności jak brata - przyznaje duchowny ks. Krzysztof Patas.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-01 09:32:40
św. Patryk.: ależ tupet... "Księża i biskupi zachowują się jak udzielni książęta, co gorsze - własną biernością i pochlebstwami wierni, samorządowcy i politycy ich w tej świadomości absolutnej wyjątkowości tylko utwierdzają. Ale to też się zmienia. Upadek autorytetu Kościoła jest największy w historii naszego kraju."
2021-03-01 09:35:11
św. Patryk.: "Dlaczego jednak pedofilię w Kościele tolerują sami duchowni? Już nie mówię o tych, którzy ją kryją, ale o tych innych. Dlaczego ci, którzy sami się tym brzydzą, nie wystąpią z Kościoła na znak protestu? Ja od księży słyszę, że w Kościele obowiązuje hierarchia i poddaństwo. Ale nikt nikt nikomu nie każe tam być. Czy tkwienie w takiej instytucji i nierobienie niczego nie jest współuczestnictwem? Pan odszedł z zakonu, więc jednak można… ==== Tak, można i tych odchodzących jest bardzo dużo. Lekko licząc, to dana z hiszpańskiej organizacji byłych księży, blisko 100 tys. Tak więc to armia ludzi, która zdecydowała, że nie chce tkwić w tych feudalnych strukturach. Jednak jako byli księża jesteśmy "źle obecni", tzn. w świadomości większości katolików tkwiących bezkrytycznie w strukturach kościelnych były ksiądz to zdrajca i zaprzaniec, który powinien przestać istnieć. Ale my nadal istniejemy i przekonujemy, że można inaczej, bo przecież Kościół ma tyle władzy, ile mu jej dajemy. Ja mu nie daję żadnej władzy nad sobą i on ją po prostu utracił. Takich ludzi jak ja jest coraz więcej. A dlaczego tylu ciągle w tych strukturach trwa i cierpi? Myślę, że nie można udzielić na to pytanie jednej odpowiedzi, bo powody bywają różne. Ja sam trwałem w tych strukturach blisko 30 lat. Mam wielu przyjaciół księży i nie ośmielam się ich osądzać. Czy są współodpowiedzialni za to, co się w Kościele dzieje? Oczywiście, że tak." ==== onet.pl/styl-zycia/kobietaxl/kosciol-ma-tyle-wladzy-ile-mu-jej-dajemy/bk23rtp,30bc1058
2021-03-01 09:40:25
św. Patryk.: tymczasem PiS-owski aparatczyk za pieniądze podatników tak żegna w nekrologu słynnego już dziś na całą Polskę pedofila księdza Dymera, pupila kilku arcybiskupów: "Wybitny twórca i organizator wielu dzieł edukacyjnych i społecznych Kościoła Katolickiego na Pomorzu Zachodnim"
2021-03-01 09:51:39
św. Patryk.: księdzu Patasowi radzę zapolować na dusze złodziei, oszustów, faszystów, chciwców i krzywoprzysięzców w kręgach władzy PiS i kleru, z episkopatem na czele - i niekoniecznie podczas motocyklowych rajdów po naszych górach
2021-03-01 12:11:01
koszor: Patryku - jeśli Dymerowi i innym udało się uciec przed wymiarem sprawiedliwości, to pokazuje to tylko bezradność państwa i Kościoła. Natomiast na pewno nie uniknie sądu Bożego, gdzie nic sobie nie załatwi, nic się nie przedawni, ani nie dostanie wyroku w zawiasach.
2021-03-01 12:58:45
nobody66: @koszor - myślisz, że gdyby sutannowi wierzyli w istnienie sądu bożego, to bez skrupułów łamaliby przykazania? Piekło i sąd boży to instrumenty do trzymania w posłuchu naiwnych owieczek.
2021-03-01 15:56:31
św. Patryk.: nie kumasz koszor - to nie bezradność, to klasyczny spisek pedofilów, biskupów i rządzących, jedna wielka pedofilska mafia powiązana zbrodniami i lewym biznesem - to twoi kapłani, biskupi, prezydent, premier, ministrowie, a na samym dole ich usłużni funkcjonariusze plebani, kałuże, kopcie, szwedy pudy itp
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: