Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Motocross wraca do Boguszowic

Ryczące maszyny pojawią się w najbliższa sobotę w Cieszynie - Boguszowicach. Oj będzie głośno. Ale to dobrze, bo trzeba mocno zaznaczyć, że w mieście zostanie oficjalnie otwarty nowy tor motocrossowy. Istniejący, mający bogatą historię i niezwykle ważny dla polskiego motocrossu obiekt został zmodernizowany dzięki ponad 3 milionom złotych pozyskanym z dotacji Unii Europejskiej.
Pomysłodawcy inwestycji: Cieszyński Klub Motorowy oraz miasto Cieszyn i Polski Związek Motorowy chcą aby tor, stał się on stolicą polskiego i europejskiego motocrossu. Wiela na to wskazuje, ze tak właśnie może się stać, bo tor w Boguszowicach  jest najnowocześniejszy w Polsce i jednym z najnowocześniejszych w Europie.
 
Podczas imprezy, która rozpocznie się w sobotnie południe, zostaną rozegrane dwa pokazowe wyścigi. Na początek, na nowym torze będą rywalizować quady, po nich do wielkiego ścigania przystąpią specjaliści od motocrossu. Gośćmi organizatorów będą m.in. Rafał Sonik - wielokrotny Mistrz Polski w enduro, motocrossie i konkurencji quadów, zdobywca Pucharu Świata. Pierwszy Polak, który uplasował się na podium Rajdu Dakar - w 2009 wywalczył 3. miejsce w konkurencji quadów w tym najbardziej prestiżowym rajdzie świata. Pojawi się również  Michał Szuster - czołowy europejski zawodnik w rajdach enduro i motocrossie, mistrz Europy 2009, wielokrotny Mistrz Polski. Z kibicami spotka się także Józef Cabała - kolejny uczestnik Rajdu Dakar.
 
Nie lada gratka czeka na fanów sportów motorowych późnym popołudniem - około 17:00 rozpocznie się widowiskowe Destruction Derby. Emocjom sportowym będą towarzyszyć pokazy sprzętu, konkursy dla publiczności, swoje umiejętności zaprezentują także skaterzy, którzy „przetestują” po raz pierwszy skatepark wchodzący w skład kompleksu. Całość poprowadzi dziennikarz sportowy i znawca tematyki motoryzacyjnej Andrzej Borowczyk.
Poniżej przedstawiamy ramowy program otwarcia. Imprezie patronuje Portal Śląska Cieszyńskiego OX.pl
 
 
12:00 - 13:30 - treningi quadów i motocrossu, prezentacja quada - specyfika dyscypliny, zasady rywalizacji, tajniki sprzętu, historia, konkursy dla publiczności, pokazy modeli zdalnie sterowanych, gość specjalny Rafał Sonik.
 
13:45 - oficjalne otwarcie toru
 
14:15 - wyścig quadów
 
15:15 - prezentacja motocykla - specyfika dyscypliny, zasady rywalizacji, tajniki sprzętu, historia.
 
15:30 - wyścig motocross
 
16:00 - ogłoszenie wyników
 
16:15 - gość specjalny Michał Szuster
 
16:30 - dekoracja - quad, motocross
 
16:50 – zawody DESTRUCTIONDERBY
 
19:00- koncerty zespołów PYTKI DOS oraz GRUPA FURMANA
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: