Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mostem w obie strony

Problem braku parkingów i korki – szczególnie w starych i zabytkowych miastach spędza sen z powiek ich włodarzom. Cieszyn doczekał się projektu studium komunikacyjnego. Wynika z niego, że aby było lepiej, trzeba... dużo zainwestować.
 
Ale wydaje się, że jak na możliwości Cieszyna prezentowane projekty są wydatkiem znacznie przekraczającym możliwości finansowe. Bo by w mieście było więcej parkingów, trzeba by wybudować albo podziemne albo zautomatyzowane specjalne platformy, w których auta układane są na piętrach.
 
 
Mówi starosta Czeskiego Cieszyna Vit Slovaczek. Te inwestycje to przyszłość, teraz by nieco udrożnić ruch w mieście władze obu gmin wreszcie porozumiały się, co do otwarcia mostu Wolności dla ruchu dwustronnego. Do tej pory do Republiki Czeskiej wjeżdżało się mostem Przyjaźni. Końcem maja, w obie strony można będzie jeździć mostem Wolności
 
 
 
Według ustaleń, ruch dwustronny ma zostać otwarty 30 maja. Będzie to z korzyścią szczególnie dla osób jadących w kierunku Trzyńca. My w związku z nową organizacją praktycznie nie ponosimy żadnych kosztów, a zyskamy wiele – mówi burmistrz polskiej części miasta Mieczysław Szczurek
 
 
 
Kierowcy będą musieli przyzwyczaić się do nowego oznakowania, ale po polskiej stronie praktycznie zmian nie będzie – dodaje naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej policji Stanisław Cebulak.
 
 
 
 Jan Bacza
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: