Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mondeo uderzyło w drzewo

Tragiczny w skutkach wypadek młodego człowieka w Boguminie. Jadący prawdopodobnie z nadmierną prędkością samochodem marki ford mondeo 24-letni mężczyzna uderzył w drzewo i zginął na miejscu.

Do tragedii doszło w piątek (16 kwietnia) przed godziną 19:00 na ulicy Ostrawskiej w pobliżu stacji benzynowej. Kierowca prawdopodobnie poruszając się z nadmierną prędkością nie opanował pojazdu, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Na miejsce przybyli ratownicy oraz strażacy. Niestety mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

- Na miejsce wypadku udały się dwa samochodu straży pożarnej. Kiedy strażacy przybyli na miejsce, z samochodu wydobywał się jedynie lekki dym. Kierowca, który prawdopodobnie jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, był po silnym zderzeniu drzewem zakleszczony w samochodzie i nie dawał znaków życia. Strażacy ostrożnie wyjęli chłopaka z wraku auta i we współpracy z ratownikami próbowali go reanimować. To się im jednak nie udało – poinformował rzecznik prasowy straży pożarnej Petr Kůdela.

Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśnia policja. - Jeżeli pojawią się jakieś wątpliwości, zostanie powołany biegły sądowy. W pojeździe był tylko 24- letni mężczyzna. Niestety obrażenia spowodowane podczas wypadku spowodowały śmierć kierowcy – mówi rzeczniczka czeskiej policji Zlatuše Viačková.

- Ofiara wypadku w chwili przybycia ratowników nie dawała oznak życia, dlatego załoga karetki natychmiast przystąpiła do resuscytacji. Ratownicy poprzez masaż serca i sztuczne oddychanie próbowali przywrócić pacjentowi życie. Po chwili na miejsce przybyła druga grupa ratowników z Orłowej, niestety po 45 minutach prowadzenia akcji ratowniczej, nie przyniosła ona żadnego skutku. Mężczyzna doznał wielu poważnych urazów, które okazały się śmiertelne – poinformował rzecznik regionalnych służb ratowniczych Lukas Humpl

[PL]

miejsce zdarzenia:
 


Pokaż Śmiertelne uderzenie w drzewo na większej mapie

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: