Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Moja wielka wołyńska rodzina: Historia, Pamiątki i Wspomnienia

W piątek, 17 listopada 2023 roku, o godzinie 17:00, zapraszamy serdecznie do Zebrzydowic na wernisaż wystawy czasowej pana Dariusza Kanaka zatytułowanej “Moja wielka wołyńska rodzina”.

 

Historia i Losy Rodziny

Wystawa przeniesie nas w świat Wołynia, krainy o bogatej historii i niezwykłych losach. Dzięki kolekcji fotografii, zdjęć i innych pamiątek, autor Dariusz Kanak – opowie nam nie tylko o swojej rodzinie, ale także m.in. o historii wybranych miejscowości. Będziemy mogli poznać życie na wsi w powiecie kostopolskim, usłyszeć opowieść o żołnierzach Korpusu Ochrony Pogranicza, czy 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK. Nie zabraknie także informacji na temat wysiedlenia mieszkańców Wołynia na ,,Ziemie odzyskane”

Piękno Wołynia i Pamiątki Przedwojenne

Ideą wystawy jest ukazanie piękna Wołynia oraz upamiętnienie ludzi, którzy tam mieszkali. Przedstawione pamiątki z czasów przedwojennych stanowią cenny zapis historii. To także okazja, by zrozumieć, jak ważne jest zachowanie wspomnień i dziedzictwa kulturowego.

Gość Specjalny: Piotr Lasota

Wernisażowi towarzyszyć będzie wyjątkowy gość – Piotr Lasota, autor książki “Cena wyboru”. Jego publikacja opisuje relacje polsko-ukraińskie na Wołyniu przed wojną oraz wydarzenia na Ziemiach Odzyskanych po wojnie. To doskonała okazja, by poszerzyć naszą wiedzę o historii tego regionu.

Wsparcie dla Natalki Mancewicz

Podczas wydarzenia będzie możliwość wsparcia Natalki Mancewicz. Jeśli wrzucicie coś do puszki, czeka na Was niespodzianka!

- Zapraszamy wszystkich serdecznie! Niech ta wystawa stanie się okazją do odkrycia piękna Wołynia i zrozumienia historii, która kształtuje naszą przyszłość – zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach

Miejsce: Sala Widowiskowa GOK Zebrzydowice, ul. Ks. A. Janusza 21

Red.

Szczegóły wydarzenia na plakacie poniżej

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: