Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Moc imprez w Brennej

Plenerowy teatr dla dzieci, wycieczka górska z przewodnikiem, Redyk Beskidzkiej 5, Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych czy festyn strażacki. W Brennej w najbliższy weekend będzie dużo się działo.

Piątek (3 lipca):

Plenerowy Teatr dla dzieci, godz. 16.30
Plenerowy teatr dla dzieci to kontynuacja ubiegłorocznych spotkań najmłodszych z teatrem: - W ubiegłym roku wystartowaliśmy z pomysłem uatrakcyjnienia – już nie samych weekendów – ale właśnie piątków. Wymyśliliśmy plenerowe teatrzyki dla dzieci. Ta formuła się sprawdziła bardzo dobrze, dlatego chcemy ją kontynuować. W każdy piątek o 16.30 zapraszamy więc dzieci pod Amfiteatr – mamy tam dla nich bajki – mówi Katarzyna Macura, dyrektor Ośrodka Promocji Kultury i Sportu w Brennej.

Podczas najbliższego spotkania z bajkami, 3 lipca, w parku Turystyki dzieci zobaczą spektakl teatralny pt. „Skarbnikowe dary”, którego scenariusz nawiązuje do śląskich baśni Gustawa Morcinka i legendarnego władcy kopalń – Skarbnika. Wstęp jest bezpłatny.

Sobota (4 lipca):
Wycieczka górska z przewodnikiem „Bajkowym Szlakiem Utopca”

Wycieczki górskie, które wprowadził OPKiS w ubiegłym roku, cieszą się dużym powodzeniem. Podczas tej najbliższej miłośnicy gór i pięknych widoków wyruszą z Brennej „Bajkowym szlakiem utopca”: - Trzy lata temu stworzyliśmy trzy nowe szlaki spacerowe w Brennej, jedną z nich jest właśnie Bajkowy Szlak Utopca prowadzący z Brennej Centrum przez dolinę Hołcyna, Grabową, gdzie w tym roku została otwarta chatka góralska, obok której mieści się ogród bajek, potem Stary Groń, Horzelice i z powrotem do Brennej. Ogród bajek to jedna z nowych atrakcji gminy, warto się tam wybrać – zachęca Katarzyna Macura. Wycieczka jest bezpłatna.

Kto lubi górskie klimaty, ale w etnograficznym klimacie, koniecznie musi wybrać się w sobotę na Redyk Beskidzkiej 5: - Redyk rozpoczynamy w Koziej Zagrodzie, będą pokazy wyrobu sera, obróbki wełny, klegania sera, warsztaty, dobra muzyka. Po południu owce zgromadzone wokół Koziej Zagrody będą przeprowadzane przez centrum Brennej w kierunku zbocza Błatniej i wypasane na halach breńskich w kierunku Skałki i Szczyrku – zapowiada szefowa breńskiego OPKiS.

Tej imprezy nie powinni ominąć zwłaszcza miłośnicy kuchni regionalnej – będzie można bowiem spróbować gulaszu baraniego, będą stoiska z serami owczymi, koziną i jagnięciną. – Redyk organizowany jest po raz pierwszy, w jego ramach odbędzie się szereg imprez w Beskidzkiej 5. Na terenie Brennej 7 lipca będzie spotkanie przy kolybie na Skałce, potem 16 lipca na Kotarzu, 18 lipca Mistrzostwa Górali Karpackich w Koszeniu Łąki, a w międzyczasie jeszcze imprezy w Istebnej, Wiśle, Szczyrku i Ustroniu – wyjaśnia Macura.

Również w sobotę o 11.00 rozpoczyna się w Brennej, w Amfiteatrze 48. Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych, dwudniowy konkurs folklorystyczny. Do Brennej zjeżdżają się grupy śpiewacze, kapele i zespoły regionalne z całego województwa śląskiego. Zaś w Brennej Leśnicy o 16.00 wystartuje cieszący się co roku dużym powodzeniem Festyn Strażacki.

Brenna zaprasza ponadto w sobotę, o 17.00 do Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich, gdzie odbędzie się spotkanie z Anną Kamińską, autorką książki „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak”oraz pokaz filmu dokumentalnego „Miejsce w Raju” również poświęconego Simonie Kossak. Wstęp wolny!

Zachęcamy do śledzenia wszystkich imprez w Brennej:Artykuł sponsorowany

źródło: OX.PL
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: