Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mniej betonu, więcej zieleni na cieszyńskim rynku

Władze Cieszyna analizują obecnie obie propozycje, jakie wpłynęły na przetarg dotyczący wyłonienia wykonawcy remontu i przebudowy rynku. Miasto ma na ten cel 10,7 mln złotych. Tymczasem obie oferty są droższe. Firma z Bielska-Białej zaproponowała 11,3 mln złotych, a przedsiębiorca z Warszawy – 13,4 mln zł. Remont ma potrwać rok.

 

O remoncie cieszyńskiego rynku mówi się od lat. Zgodnie z przyjętą koncepcją po jego zakończeniu będzie więcej zieleni i mniej betonu. Wykonawca będzie miał za zadanie wyrównać poziom placu i jezdni, która wokół niego przebiega, a także wymienić nawierzchnię. - Projekt obejmuje rozebranie istniejącej nawierzchni jezdni, placu i chodników. Na jezdni i placu przewiduje się wymianę konstrukcji drogowej oraz odtworzenie nawierzchni granitowej z wykorzystaniem materiału pochodzącego z rozbiórki. Chodniki wokół rynku zaprojektowane zostaną z płyt granitowych na nowej podbudowie. Płyt chodnikowe kamienne, zaprojektowano o zmiennej szerokości 20, 30 i 50 cm, ułożone zostaną nieregularnie, nawiązując do istniejącego układu na ul. Głębokiej. - czytamy w dokumentacji. Położony granit będzie miał wszędzie ten sam, szary kolor.

Wymienione zostaną również wszystkie pokrywy na studniach kanalizacyjnych na te, które posiadają wzór charakterystyczny dla miasta herb i napis Cieszyn.

Na rynku umieszczone zostaną  elementy małej architektury - donice z zielenią, ławki oraz stojaki na rowery. Posadzone zostaną również nowe drzewa. Istniejące zostaną przesadzone. W ramach inwestycji prowadzone będą również badania architektoniczne. Konserwacji poddana zostanie również fontanna św. Floriana.

Prace prowadzone będą w ramach projektu „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju – rozwój transgranicznej turystyki”.

(ach)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-20 21:45:24
tom lem: ... DOBRE!! "Mniej betonu, więcej zieleni na cieszyńskim rynku" - Jeszcze lepsze - będzie więcej zieleni w doniczkach, kto to wymyślił powinien dostać w nagrodę palmę (najlepiej prosto z Warszawy) ;-)
2022-05-21 08:08:35
perpetua: no jeśli to zrobią co planują, to powinni się smażyć w piekle a sprawą zająć być może prokurator - i to o radę chodzi żeby nie było wątpliwości, 10 milionów w błoto to nie żarty - i niech się nikt nie tłumaczy że PiS przewala w ten sposób grube miliardy, tamci też będą siedzieć
2022-05-21 09:29:52
barbara1945: szkoda to w ogóle komentowac. i tak nikt nie zwraca na to uwagi. w obecnym totalnym kryzysie, wojnie, perspektywach braku gazu paliwie za dyche, koniecznie trzeba wymieniac studzienki i i dawac doniczki, znowu zajady ze smiechu sie robia. ale to w ogóle nie jest smieszne. i jeszcze stadion za grube miliony. przesadnie infrastukturalny. ale wpisauje sie w bezsens hotelu dla nikogo i campingu dla kamperów. co pomysł to absurd. normalne jaja. a dziura na rondzie taka ze każde auto w nia wjeżdza i niszczy zawieszenie. ale kogo to ,na tym sie nie wyciagnie 2mln 345 tyś
2022-06-05 14:03:04
Akan55: Mieszkam tu od urodzenie. Mieszkali moi rodzice i dziadkowie. Żeby wyjmować kostkę i zobaczyć co pod nią jest za blisko 11 milionów złotych. To jest chore. Kostka na rynku jest już blisko 100 lat i nic jej nie brakuje. No ale kasa za inwestycje ratuszowi pasuje. Są inne ulice w opłakanym stanie jak Hażlaska, Nad Olzą (tragedia) Mała Łąka i inne. Na to nie ma pieniędzy. Choć obiecywano przed wyborami.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: