Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mnich: śmierć w pożarze

Czwartek (24.09) minął w gminie chybie pod znakiem dwóch tragicznych zdarzeń. Przed 10 rano w Mnichu doszło do pożaru, w wyniku którego zginęła jedna osoba. Z kolei przed 18 w Zaborzu na mężczyznę osunęła się ściana budynku. Na miejscu interweniował LPR

Do pierwszego ze zdarzeń doszło przed 10 rano w Mnichu. W jednym z budynków przy ulicy Gagarina doszło do pożaru piwnicy. Ratownicy podjęli standardowe działania, niestety, w jednym z pomieszczeń znajdował się mężczyzna- W trakcie przeszukiwania pomieszczeń natrafiono na osobę poszkodowaną, przystąpiono do ewakuacji na zewnątrz. Osoba była nieprzytomna, bez funkcji życiowych. Natychmiastowo przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej mężczyzny, którą kontynuowali ratownicy medyczni z ZRM Strumień. Równolegle prowadzono działania gaśnicze, strażacy musieli wyrzucić z budynku duże ilości tlących się trocin drzewnych. Niestety mimo wysiłków strażaków oraz ratowników medycznych funkcji życiowych mężczyzny nie udało się przywrócić – relacjonują ratownicy z OSP Mnich. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny, na miejscu pracowała również policja i prokurator.

Drugie poważne zdarzenie miało miejsce przed 18 w Zaborzu. Ratownicy udali się udzielić pomocy mężczyźnie, na którego osunęła się ściana budynku. Stan poszkodowanego był na tyle poważny, że zadysponowano śmigłowiec LPR. Ratownicy zabezpieczyli lądowisko i pomogli w transporcie poszkodowanego do śmigłowca.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: