Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mnich: Ćwierć miliona dofinansowania

Szkoła Podstawowa im. Pawła Kojzara w Mnichu dostanie ćwierć miliona dofinansowania na modernizację wentylacji sali gimnastycznej oraz szatni.

250.000 dofinansowania

- Gmina Chybie otrzymała dofinansowanie w wysokości 250 tysięcy złotych w ramach Marszałkowskiego Konkursu Inicjatywa Antysmogowa! – Chwalą się włodarze Gminy Chybie. 

Pieniądze pójdą na modernizację wentylacji sali gimnastycznej oraz szatni w Szkole Podstawowej im. Pawła Kojzara w Mnichu. 

- Działania będą obejmować wykonanie systemu wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z rekuperacją, co pozwoli na pełną kontrolę nad wymianą powietrza – informują gminni urzędnicy.

Nieprzyjemny zapach zniknie

-  Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim, zapewni prawidłowe funkcjonowanie sali gimnastycznej poprzez dogrzanie i odpowiednią jej wentylację. Dodatkowo, nowa instalacja zlikwiduje nieprzyjemny zapach wilgoci, który dotychczas był odczuwalny na co dzień – zapowiadają włodarze.

Środki zabezpieczone

- Podczas wczorajszej sesji Rady Gminy w budżecie gminy zabezpieczono środki finansowe na realizację tego zadania. Przed nami przygotowanie dokumentacji i ogłoszenie zamówienia. Naszym celem jest zainstalowanie wentylacji w okresie wakacji, aby na nowy rok szkolny uczniowie mogli już korzystać z nowych warunków – zapewniają urzędnicy.

 

NG/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: