Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje powiatowe

W sobotę (24.03) na terenie strażnicy OSP w Puńcowie odbyły się powiatowe eliminacje ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej ''Młodzież zapobiega pożarom''. Na tym etapie zmierzyli się z sobą reprezentanci, wyłonieni w czasie eliminacji gminnych. Dzieci i młodzież rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych, zwycięzca w każdej z nich będzie reprezentować powiat na następnym etapie, czyli eliminacjach wojewódzkich.

Kategorie wiekowe to kolejno: pierwsza – dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej, druga – klasy 7 i gimnazja (dawny poziom gimnazjalny), trzecia – szkoły średnie. W eliminacjach w pierwszych dwóch kategoriach wzięło udział po 12 uczestników – każda gmina wystawiła swojego reprezentanta, z kolei w kategorii szkół średnich uczestników było 10.

- Uczestnicy konkursu zmierzyli się w trzech kategoriach. Sprawdzaliśmy umiejętności, wiedzę oraz pewne kompetencje społeczne uczestników. Sprawdzian wiedzy to część pisemna, umiejętności sprawdzaliśmy w czasie praktycznego testu z zakresu pierwszej pomocy, kompetencje zostały ustalone na podstawie rozmowy z komisją konkursową – poinformował w rozmowie z portalem ox.pl Rafał Glajcar prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP w Cieszynie.

Poniżej lista wyników. Osoby, które w swoich kategoriach zajęły pierwsze miejsca, w kwietniu będą miały szansę reprezentować powiat w czasie eliminacji wojewódzkich:

Szkoły podstawowe:
1. Agata Żurek – gmina Hażlach
2. Natalia Troszok – Wisła
3. Mariusz Chruszcz – Goleszów

Wiek gimnazjalny:

1. Łukasz Cieślar - Wisła
2. Magdalena Grudzień – Ustroń
3. Sara Heczko – Cieszyn


Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Paweł Legierski – Cieszyn
2. Małgorzata Legierska – Istebna
3. Mateusz Lebioda - Skoczów

(JŚ)


źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: