Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Masz wpływ na naprawy dróg

Do 31 marca mieszkańcy Cieszyna mają szansę przedstawić swoje postulaty, dotyczące umieszczenia na liście remontów dróg i chodników, znajdujących się na terenie Cieszyna. Postulaty mogą dotyczyć zarówno umieszczenia na liście remontów dodatkowych pozycji, jak i zmiany kolejności zaplanowanych już robót drogowych.

- Taką listę po raz pierwszy przedstawiliśmy w „Wiadomościach Ratuszowych” i na stronie www.um.cieszyn.pl nieco ponad rok temu. Od tamtego czasu spływały do nas nowe wnioski, które poddawane były przez Miejski Zarząd Dróg analizie i przedstawiane Burmistrzowi Miasta do zatwierdzenia a następnie realizacji. Idea polega na tym, aby z jednej strony przyjąć w miarę stabilną kolejność realizowanych inwestycji (remontów) drogowych, a z drugiej strony dać Państwu okazję do przyglądania się temu i zgłaszania swoich uzasadnionych – wskazuje na łamach Wiadomości Ratuszowych burmistrz Cieszyna Ryszard Macura.

Postulaty, dotyczące dodania do listy remontów nowej pozycji, lub zmianę kolejności zaplanowanych już robót można składać Miejskiemu Zarządowi Dróg, Burmistrzowi, lub też radnym. Chociaż nie jest wskazana konkretna forma, w jakiej postulat taki powinien być zgłoszony, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wystosowanie odpowiedniego pisma (adresowanego do MZD w Cieszynie), w którym zawarty zostanie postulat oraz jego uzasadnienie.

Wnioski takie są weryfikowane przez MZD, które szczególny nacisk kładzie na bezpieczeństwo, częstotliwość i wizerunek, czyli sprawdza proponowane prace pod kątem ww. aspektów, a także sprawdza jego zasadność i następnie podejmuje decyzję o umieszczeniu inwestycji na odpowiednim miejscu w kolejce dróg i chodników oczekujących na remont.

W tym roku wnioski będzie można składać w dwóch terminach: pierwszy z nich do 31 marca, pozwoli na weryfikację wniosków w kwietniu i na początku maja ukaże się lista, która te postulaty będzie uwzględniała, drugi termin to do 30 września, wtedy weryfikacja nastąpi w październiku, a zaktualizowana lista pojawi się w listopadzie. Listę aktualnie planowanych robót drogowych można znaleźć na stronie internetowej cieszyńskiego MZD oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-25 14:55:48
dzdzownica: A o przebudowie Gornego Boru w Skoczowie znowu ani slowa na OX. Nie pasuje bo wladza znowu cos dobrze zrobila?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: