Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Młodzież pisała próbną nową maturę

Matura generalnie jest do zdania, choć może trudno będzie osiągnąć maksymalną ilość pinktów - powiedziała Sylwia Michałek, uczennica cieszyńskiego "Osucha" po napisaniu próbnej nowej matury. Do egzaminów "na próbę", które były dobrowolne, zgłosiły się wszystkie szkoły naszego powiatu i większość uczniów.
We wtorek młodzież pisała pracę z polskiego. Podczas egzaminu uczniowie odpowiadali na pytania związane z fragmentem tekstu ks. prof. Tadeusza Gadacza 'O umiejętności życia". Mieli także napisać własne wypracowanie o postawach głównych bohaterów "Ludzi bezdomnych" Stefana Żeromskiego lub "Świętoszka" Moliera, na podstawie fragmentów tekstów, które zostały udostępnione.
- Trzeba się dostosować do ich wymogów. Nie ma tu miejsca na własne interpretacje i przemyślenia - stwierdziła Sylwia. Jej koledzy przyznawali, że pytania maturalne były podchwytliwe, ale od razu dodawali, że egzamin do najtrudniejszych nie należy. _Tematy były przystępne. Można było sporo napisać - stwierdził Mariusz Kamiński.
W środę młodzież przystąpiła do egzaminu z języka obcego, a w czwartek zdawała z wybranego przedmiotu. Wyniki egzaminów mają być znane do 10 stycznia. W próbnej maturze wzięło udział ok. 1200 uczniów, w tym 800 z liceów ogólnokształcących i 400 z liceów profilowanych.
Nie wszyscy uczniowie klas maturalnych będą w przyszłym roku zdawać nową maturę. Przystąpią do niej tylko ci, którzy do liceum trafili już na nowych zasadach, czyli po gimnazjum. Po staremu egzamin dojrzałości będą zdawać uczniowie techników.
źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: