Młodzież na Zamku
19 września na terenie Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w cieszynie odbyła się kolejna edycja Dnia Otwartego Śląskiej Sieci na Rzecz Wzornictwa pod tytułem „Design krok po kroku” skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
W imprezie tej udział wzięło ponad 180 uczniów z Cieszyna i okolic.
Klasy-drużyny miały za zadanie przejść pod okiem instruktorów przez ścieżkę zadań, łamigłówek i zabaw związanych z projektowaniem i kreatywnym myśleniem.
(do pobrania: OPIS ZADAŃ)
Pierwsze i drugie miejsce przypadło odpowiednio klasom IIa (opiekun Aleksandra Trybuś) i IIe (opiekun Marzanna Dorda) z cieszyńskiego LO im. Kopernika. Trzecie miejsce zajęli uczniowie z I klasy (opiekun Alina Biruka) z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych z Cieszyna.
Nadane zostały również dodatkowe tytuły:
Najlepsi w kreatywnym myśleniu: Zespół Szkół Ogólnokształcących ze Skoczowa, opiekun
- Lucyna Jaronicka
Najlepsi w historii wzornictwa pojazdów kołowych: Zespół Szkół Ogólnokształcących ze Skoczowa, opiekun - Lucyna Jaronicka
Najlepsi z materiałoznawstwa: LO im. M. Kopernika IIe z Cieszyna, opiekun - Marzanna Dorda
Najlepsi matematycy: Gimnazjum nr 2 z Cieszyna, opiekun - Lena Łoboda i Zespół Szkół
Mechaniczno-Elektrycznych z Cieszyna, opiekun - Blandyna Gwiazda
Najlepiej współpracująca ze sobą grupa: Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych z
Cieszyna, klasa I, opiekun - Alina Biruka
Najlepsi w wyobraźni przestrzennej: LO im. M. Kopernika IIa z Cieszyna, opiekun -
Aleksandra Trybuś
Organizatorem konkursu „Design krok po kroku” jest Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie w ramach realizacji projektu Śląska Sieć na Rzecz Wzornictwa współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżet państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Celem konkursu jest przybliżenie działalności Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie oraz specyfiki projektu Śląska Sieć na Rzecz Wzornictwa uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zapoznanie ich z procesem projektowania, współczesnymi tendencjami i przybliżenie podstawowych haseł związanych z wzornictwem.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
