Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Młodzi świętowali z TGD

Do północy świętowała w Skoczowie młodzież diecezji bielsko-żywieckiej. To właśnie w tym mieście, gdzie przebywał z racji kanonizacji św. Jana Sarkandra w 1995 roku Jan Paweł II odbyło się Diecezjalne Święto Młodych podsumowujące Forum Młodych Diecezji Bielsko-Żywieckiej i obchodów 20-lecia diecezji.

Gwiazdą wieczoru na skoczowskiej scenie był znany gospelowy, religijny zespół Trzecia Godzina Dnia – TGD, choć nie zabrakło też innych religijnych wykonawców, byli też aktorzy, którzy w formie pantomimy przedstawili życiorys błogosławionej. Zaprezentowały się wspólnoty młodzieżowe, które działają na terenie diecezji. Impreza miała swoją patronkę, którą była bł. Chiara Badano. I to właśnie jej słowa – „Jest tylko jedno życie i warto przeżyć je dobrze”. Było swoistą mantrą wydarzenia. Wspólnie śpiewano też hymn Święta Młodych  „Światło Chiary”. 

Na skoczowskim Rynku pojawił się też biskup Tadeusz Rakoczy. Jak podkreślił dziś Kościół potrzebuje autentycznych świadków. Porównał ich do błogosławionej  Chiary Badano. – Kościół potrzebuje chłopców i dziewcząt, których życie zostało przemienione przez spotkanie z Chrystusem. Potrzebuje młodzieży zdolnej przekazywać to doświadczenie innym. Kościół potrzebuje ludzi zaangażowanych w budowanie królestwa niebieskiego na naszej ziemi. Żyjcie Eucharystią. Niech Eucharystia kształtuje wasze życie osobiste i rodzinne, niech kieruje waszymi wszystkimi wyborami życiowymi i decyzjami – mówił ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej na skoczowskim Rynku. 

W nocy młodzież udała się z oazowym śpiewem i płomieniem świec na Kaplicówkę. Towarzyszyła im ikona Matki Bożej. Na Wilamowickim Wzgórzu młodzież uczestniczyła w nabożeństwie uwielbienia, zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Każdy kto podołał trudowi wędrówki otrzymał opaskę – część promocji akcji bucik (PORTAL OX.PL PISAŁ O TYM TUTAJ).

Jak mówi ks. Mateusz Dudkiewicz, jeden z organizatorów Święta Młodych, to święto całej diecezji. – Mamy święto radości, życia światła pod patronatem Chiary Luce Badano. Dziś świętujemy 20-lecie diecezji bielsko-żywieckiej zaprosiliśmy młodych i chcemy się dzielić tym co najpiękniejsze – mówił Portalowi Śląska Cieszyńskiego OX.PL ks. Mateusz Dudkiewicz. 

Kościół musi iść z duchem czasu, jak dodaje ks. Mateusz, właśnie dlatego organizuje się koncerty i w niekonwencjonalny sposób zbliża się, szczególnie młodych ludzi do Boga. – Nasz Bój jest żywy, ciągle nas zaskakuje. Wiara nie może się kończyć na godzinie w tygodniu spędzonej w kościelnej ławce, trzeba to światło nieść z sobą każdego dnia. My tez jako kapłani mamy iphony, facebooki głosimy Ewangelię nie tylko w Kościele i to nie żadna nowość już od tysięcy lat podobnie jak św. Paweł głosimy Ewangelię tam gdzie są ludzie, a w Skoczowie jest i dobry klimat i dobrzy gospodarze, którzy nam to umożliwiają i pomagają zorganizować. Za tą otwartość, gościnę i zaangażowanie z całego serca za pośrednictwem portalu dziękujemy – dodał ks. Mateusz Dudkiewicz. 

Dorota Kochman

 

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ FOT.PIOTR IWACZ

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: