Młodzi polscy skoczkowie rywalizowali w Rastbuechl

Reprezentanci Niemiec nie dali większych szans rywalom na własnej skoczni w Rastbuechl. Po 200 punktów sięgnął Andreas Wank, który zwyciężył zarówno w sobotę, jak i dzisiaj. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego - Kacper Juroszek - któremu dwukrotnie powiodło się zakończyć konkurs w drugiej "10".

W sobotnie popołudnie odbył się pierwszy konkurs, który zdominowali reprezentanci gospodarzy, gdyż w pierwszej "6" było ich aż pięciu. Ze zwycięstwa radował się Andreas Wank, z przewagą blisko 18 punktów nad drugim Adrianem Sellem. Można nawet rzec o nokaucie, bo przypomnijmy, że oba konkursy przebiegały na skoczni średniej.

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Kacper Juroszek, który zajął 17. pozycję. Punktował jeszcze jeden zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Tomasz Pilch. Wiślanin zajął 27. miejsce. Niestety, reszta polskich skoczków – Matesz Gruszka, Adam Niżnik oraz Bartosz Czyż – nie zdołali awansować do serii finałowej.

FIS Cup, Rastbuechl, 9.02.2019:
1. WANK Andreas (GER) 75,5 m / 77 m / 233.3 pkt.
59. CZYŻ Bartosz 62.5 / 81.2

W niedzielne dopołudnie Polacy spisali się znacznie lepiej. Juroszek otarł się o pierwszą "10", kończąc konkurs na 11. pozycji. Poprawę należy zanotować także u Pilcha, który wczoraj sięgnął po cztery punkty, a dziś zdobył ich piętnaście, lokując się na 16. miejscu. Do serii finałowej awansował również Gruszka, kończąc zmagania na 27. pozycji.

Ze zwycięstwa radował się, tak samo jak to miało miejsce we wczorajszym konkursie, Wank. Niemcy owładnęli dzisiejsze zawody, zajmując wszystkie stopnie na podium.