Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gość OX.PL - Małgorzata Bryl-Sikorska

Małgorzata Bryl-Sikorska o swoim debiucie literackim, momentach przełomowych w życiu i pracy przy “Przełomie”. Jak ocenia swój start w przestrzeni kultury? Dlaczego ludzie nie chodzą na wybory? Jacek Porzycki zapytał również o rolę mediów w życiu publicznym i pierwiastki autobiograficzne w Jej twórczości. Na cały odcinek (z "niespodzianką") zapraszamy już w najbliższą niedzielę 10 lutego.
UWAGA KONKURS!
Dla naszych widzów mamy konkurs - do wygrania dwa egzemplarze powieści z autografem autorki Małgorzaty Bryl-Sikorskiej. Pytanie brzmi: Czy mieszkańcy polskich miast i gmin mają prawo występowania z obywatelskimi inicjatywami uchwałodawczymi? Czy mają prawo proponować treści uchwał, które w następstwie będą podlegały głosowaniu przez Radę Gminy lub Radę Miejską w ich miastach? Zapraszamy do udzielenia odpowiedzi w komentarzach - dwie pierwsze osoby, które napiszą prawidłową odpowiedź, wygrywają książkę “Przełom”.
 
źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-02-10 23:12:47
Xanitax3: Odpowiedz na konkurs : 2 razy TAK! Pozdrawiam gorąco autorkę i redakcję.
2019-02-11 17:16:48
bronek91: Wszystko fajne, z przeważającą ilością treści się zgadzam, zwłaszcza z tymi dotyczącymi laurkowej roli lokalnych mediów. Podobne działania próbował realizować Piotr Ikonowicz. Szkoda tylko, iż ten sąsiad, znajomy itd. nie zawsze chętny jest się odwdzięczyć i wówczas woli wybrać alternatywę "świętego spokoju". Co niszczy lokalne relacje? Swoisty FEUDALIZM, zwłaszcza po masowej emigracji. Tkankę społeczną tworzy sieć układzików, gdzie każdy ma szwagra, wujka, znajomka co załatwi, a naginanie prawa stało się normą. To zniechęca do działań godzących niejednokrotnie w układzik, zwłaszcza na zasadzie pro publico bono. Tym sposobem cementowane są role społeczne a ci ambitniejsi, zwłaszcza bez rodzinkowych i układzikowych konotacji, wybierają emigrację.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: