Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Młodzi na start! Szansa na pracę dla 60 osób

60 mieszkańców powiatu cieszyńskiego już niedługo otrzyma szansę na znalezienie zatrudnienia. Będzie to możliwe dzięki realizowanemu ze środków unijnych projektowi ?Młodzi na start!?, którego celem jest podniesienie atrakcyjności młodych ludzi na rynku pracy.

W Polsce pracy nie ma już ponad 400 tys. osób w wieku 15–24 lat . Jak ogłosili ostatnio ministrowie pracy oraz rozwoju regionalnego, polski rząd przekaże dodatkowe 500 mln zł na pomoc młodym bezrobotnym. Problem bezrobocia dotyka obecnie nie tylko Polski, ale też całej Europy .

Trudność w znalezieniu pracy przez młodych wynika m.in. z braku doświadczenia i wynikających z niego umiejętności cenionych przez potencjalnych pracodawców. Ma to zmienić projekt „Młodzi na start!” realizowany przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) i współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Rekrutacja rusza od czerwca.

Projekt skierowany jest do 60 osób w wieku 15–27 lat z powiatu cieszyńskiego – wyjaśnia Błażej Żebrok, koordynator projektu. – Obejmować będzie zajęcia z psychologiem, doradcą zawodowym oraz praktyczne szkolenia w trzech kierunkach: sprzedawca-przedstawiciel handlowy, pracownik biurowy i pracownik ochrony. Za udział w kursie wszyscy uczestnicy otrzymają stypendium, a po jego ukończeniu odbędą siedmiomiesięczny, płatny staż w prywatnej firmie. Najlepsi zostaną zatrudnieni.

Szansę na pracę mają osoby spełniające powyższe wymagania, pozostające bez zatrudnienia, które niekoniecznie muszą być zarejestrowane w urzędzie pracy. Zajęcia będą odbywać się w Wiśle lub w innym dogodnym dla uczestników miejscu. Biorący udział
otrzymają także zwrot kosztów dojazdu. Szczegółowe informacje można uzyskać, dzwoniąc pod numer tel. 691 395 662, 721 241 228 lub pisząc na e-mail wisla@chsch.pl.

Jak podaje Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie, w kwietniu w powiecie zarejestrowanych było ponad 1,5 tys. osób bezrobotnych, które nie ukończyły 25. roku życia .

(red)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: