Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Młodzi i utalentowani

W Skoczowie zakończyła się V edycja Festiwalu Talentów Dzieci i Młodzieży. Wzięły w nim udział osoby z powiatów żywieckiego, bielskiego i cieszyńskiego. W niedzielne popołudnie w parku na Górnym Borze odbył się finałowy koncert laureatów.

Festiwal w założeniu ma pomóc w wypromowaniu utalentowanej młodzieży, a także wesprzeć młodych artystów w rozwoju i karierze. Wśród nagród oprócz tych finansowych było m.in. nagranie klipu telewizyjnego.

W kategorii młodzież pierwsze miejsce zajęła Karolina Kobielusz, za nią Weronika Pagieła, trzeci był Artur Boryś. W kategorii dziecięcej I miejsce wyśpiewała Żaneta Rus, kolejne Emilia Mrowiec. Trzecia była Zuzanna Piotrowicz.

Wysoki poziom i świetni wykonawcy
– ocenia Aleksandra Mrzyk-Sylwestrzak producent festiwalu. Jednak jury nie tylko oceniało wykonawców. Od czerwca młodzież biorąca udział w festiwalu miała okazję uczestniczyć w warsztatach wokalnych. Udało mi się wychować wielu wokalistów, starałam się przygotować tę młodzież, by zawodowo podeszła do tematu -dodaje Sylwestrzak.

Śpiewałam piosenkę Anny Jantar 'Tyle słońca w całym mieście' oraz Varius Manx „Zamigotał świat' udało mi się zdobyć pierwsze miejsce – cieszy się Żaneta Rus. Jak przyznaje, jest samoukiem, nie uczęszcza do szkoły muzycznej. Jej próby polegają na odtwarzaniu muzyki i śpiewaniu z wokalistami. Później próbuje sama śpiewając karaoke.

Dla Artura Borysia festiwal był kolejnym etapem w rozwoju muzycznym. Swoją przyszłość chce związać właśnie z muzyką i śpiewem. Rozpoczynam w tym roku studia w nyskiej Szkle Jazzowej na kierunku wokalistyki jazzowej. Chciałbym zostać wokalistą, jeśli się nie uda, chciałbym uczyć śpiewać. Obecnie, jak przyznaje Artur, kompletuje zespół, poszukuje gitarzysty i pianisty. Podczas spotkań w Skoczowie można było się poznać, wymienić kontaktami i doświadczeniami. Było to cenne – zauważa Boryś.

W niedzielne popołudnie na skoczowskim osiedlu Górny Bór odbyło się finałowe starcie uczestników festiwalu. Walczono o nagrodę główną – wyjazd do Brukseli. Zdobyła ją Karolina Kobielusz z Milówki.

Jan Bacza


źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: