Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Młodzi artyści z Goleszowa

Po raz czwarty Komisja Ochrony Przyrody Oddziału PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie wspólnie z Urzędem Gminy w Goleszowie zorganizowała konkurs plastyczny ''Poznajemy Pomniki Przyrody w Gminie Goleszów''. Wzięli w nim udział uczniowie klas V i VI szkół z Gminy Goleszów.

- Oglądając pomniki przyrody mam nadzieję, że pochodziliście też trochę ścieżkami turystycznymi i że was to trochę wciągnie, skorzystacie też z możliwości zdobywania odznak turystycznych. Gratuluję wam pięknych prac i mam też nadzieję, że dzięki temu, że poznaliście pomniki przyrody, będziecie o nie dbać, będziecie przekazywać zdobytą wiedzę kolegom i koleżankom – mówił Jacek Tyczkowski, Prezes oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie, który wraz z Wójtem gminy Goleszów Krzysztofem Grajcarem i Przewodniczącym Komisji Ochrony Przyrody Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie Janem Machałą 21 maja w sali sesyjnej Urzędu Gminy uroczyście wręczali laureatom konkursu dyplomy i nagrody.

Laureatami konkursu zostali: 1. Natalia Gawlas (SP Bażanowice), 2. Joanna Zielina (SP Cisownica), 3. Miłosz Kubaszczyk (SP Dzięgielów), 4. Weronika Michalik, 5. Zofia Cieślar (obie SP Bażanowice), Marta Piwowarczyk (SP Goleszów). Ponadto przyznano 6 wyróżnień oraz 2 nagrody specjalne Euroregionu Śląsk Cieszyński za wyjątkowy artyzm wykonanej pracy Natalii Piękny (SP Bażanowice) oraz Magdalenie Pluta (SP Dzięgielów). Ponadto wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Michałek (SP Cisownica), Paulina Walczysko (SP Bażanowice), Paweł Cieślar (SP Dzięgielów), Joanna Karzełek (SP Goleszów), Wojciech Makula (SP Bażanowice), Nina Wigezy (SP Goleszów).

- Warto podkreślić, że prace, które tak pięknie wykonaliście, nie zostaną schowane w archiwum, a zaprezentowane do oglądania na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury w Goleszowie – podkreślił Jacek Tyczkowski. Jan Machała, który przewodniczył komisji konkursowej podkreślał, że komisja poziom prac oceniła bardzo wysoko.

(indi)
 


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: