Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Młody dizajn gości w zamku

Od piątku w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie można oglądać wystawę Artinfo Dizajn - Człowiek i Projekt, która prezentuje działania młodych polskich projektantów.

Stół, krzesło, lampa czy wieszak mogą zaskoczyć swoją niezwykłością. Dlatego też organizatorzy wystawy postawili na rzeczy codziennego użytku. - Każdy z obiektów pokazany na tej wystawie, zrodził się z wyobraźni czy pragnień. Na Zamku będzie można zobaczyć komody, które weszły do produkcji masowej, (Jarosław Bełza, Maciek Karpiak) a także fotele o prostym kroju. Grupa projektowa AZE Design pokazuje dywan ze sznurka bawełnianego, powstały w nawiązaniu do folkowego motywu. Inaczej do tematu dywanu podeszła Jolanta Habisiak - Rudzka, projektująca dla firmy Agnella. Jej dywan Bambu stworzony z naturalnych, nie barwionych włókien, przyciąga swoją prostotą. Biuro Kreacja prezentuje stół, krzesła i wieszak, wszystko z drewna, formy czyste, określone przez kształt. Natomiast siedziska grupy Malafor czy Lapolka, odwołują się do surrealnych wzorów. Lapolka prezentuje gąbczastą chmurkę do siedzenia, miękką i wygodną. Malafor stworzył wielką kość, zwaną Kostką w abstrakcyjne pasy. Ich gazetniki także są pomysłowe i oryginalne w swojej budowie – informuje Lilianna Lewandowska, kuratorka wystawy.


Dużym zainteresowaniem na wystawie cieszy się również oświetlenie. Można zobaczyć ciekawe lampy. - Kafti Design zainspirowały się Armenią i Śląskiem, Puff- Buff Design inspiracji szukali w muzyce i modzie. Ich powietrzne lampy budzą niesamowite emocje. Jeremi Nagrabecki odwołał się do swego zainteresowania fotografią, jego lampa Camera Obscura...jest rzeczywiście prawdziwą Camerą Obscurą z obrazem żarówki wewnątrz. Biuro Kreacja i AZE Design proponują bardzo oryginalne wieszaki na ubrania. AZE inspiruje się słupami wysokiego napięcia. Baśniowe lustro Świtezianka wymyśliły Lapolki, oglądający odbija się w tafli jeziora wśród magicznej roślinności. Znaki graficzne i rysunki znajdziemy w propozycji grupy Refre. Projektanci tworzą już na istniejących meblach, nadają im nowy kształt i kolor – dodaje kuratorka wystawy.


Wystawę można oglądać od 7 sierpnia do 6 września.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: