MKS czarnym koniem III ligi!

Podczas minionego tygodnia za sprawą szczypiornistek i szczypiornistów z Ustronia, znów mogliśmy przeżywać pełen wachlarz sportowych emocji.

Podobnie jak tydzień wcześniej serię rozgrywek rozpoczęły Młodziczki Młodsze. W piątek 22 stycznia na ustrońskiej hali spotkały się z TS Pogoń 1922 w Żorach. Sześćdziesiąt minut na parkiecie upłynęło pod znakiem ostrej i wyrównanej walki. Po pierwszej połowie Żory prowadziły tylko jedną bramką. Gdy po przerwie Ustronianki wyrównały, a w chwilę później objęły prowadzenie, do szczęścia było naprawdę blisko. W 46-tej minucie to Żory wyrównały i w minutę później objęły prowadzenie. Jeszcze dwa razy MKS doszedł na remis, by na koniec meczu ulec dwoma bramkami. Mimo przegranej 26:28(10:11), trzeba podkreślić, że po raz kolejny dziewczyny z MKS-u pokazały charakter. Natalia Stec (9), Katarzyna Habarta (8) i Martyna Tetera (7) zaprezentowały także wysoki poziom swych umiejętności.

Następnego dnia Juniorzy Młodsi pojechali do Zabrza, by stanąć w szranki z UKS 31 Rokitnica Zabrze. Jak było do przewidzenia, zdeklasowali gospodarzy 39:12(16:9). Mecz grany w jedną stronę i bez dramaturgii. Dla statystyki warte podkreślenia są celne rzuty Aleksandra Bejnara(13), Szymona Patyny(12), Piotra Szturca(6) , Bartosza Mrowca i Krzysztofa Markuzela (3). W tabeli od prowadzącego Górnika Zabrze, MKS dzielą teraz dwa punkty.

W niedzielne przedpołudnie ustroński parkiet zagotował się od emocji. Gościem był wicelider tabeli, drużyna MKS Olimpia Medex II Piekary Śląskie. Kolejny mecz „na styku” z udziałem ustrońskich seniorów pokazał, jak fantastyczną dyscyplinę uprawiają. Prowadzenie jedna lub dwoma bramkami raz gospodarzy, to znowu gości trzymał w napięciu wszystkich, także kibiców oglądających transmisję. Dopiero ostatnie dziesięć minut zaznaczyło się wyraźną dominacją MKS-u. Wygranie tego fragmentu stosunkiem 5:0 zmieniło niekorzystny dla niego wynik 21:22 na 26:22(14:13). Najwięcej bramek dla Ustronia rzucili Michał Jopek (8) i Mateusz Cieślar (7). Zdobywając 3 punkty MKS Ustroń przeskoczył w tabeli Piekary i jest teraz wiceliderem. Już w najbliższą niedzielę (31.01) szczypiorniści MKS- u staną przed szansą zdobycia kolejnych trzech punktów w spotkaniu z UKS Grom Jasienica. Już teraz zapraszam do oglądania transmisji z tego meczu o godz. 16:00 na portalu OX.