Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mistrzowie czytelnictwa

Drugi Powiatowy Konkurs czytelniczy zorganizowano pod hasłem: kto czyta książki, ten żyje podwójnie. Zorganizowała go Szkoła Podstawowa im. ''Trzech Braci'' w Hażlachu, a honorowy patronat objął Starosta Powiatu Cieszyńskiego Jerzy Nogowczyk i Wójt Gminy Hażlach Karol Folwarczny.

- Dowodem wdzięczności za to, co robicie, jest frekwencja – pochwalił organizatorów wójt Karol Folwarczny ciesząc się, że konkurs odbywa się właśnie na terenie jego gminy. – W dobie komputeryzacji czytanie książek jest wielką wartością – dodał życząc powodzenia uczestnikom i podkreślając, że choć nie wszyscy mogą wygrać, to wszyscy uczestnicy konkursu są zwycięzcami, bo czytanie książek jest wielką wartością.

3 grudnia w ławkach ustawionych w sali Domu Ludowego w Hażlachu zasiadło ponad 60 uczniów szkół podstawowych z całego powiatu. Musieli wykazać się znakomitą znajomością treści książki Małgorzaty Musierowicz „Kwiat kalafiora”. Konkurs składał się z kilku części. Wpierw wszyscy uczestnicy pisali test, później były odpowiedzi ustne. Wyłoniono dziesięciu finalistów, którzy znów zmagali się z odpowiedziami pisemnymi, rozwiązywaniem krzyżówki i ustnymi odpowiedziami. Co zaskoczyło jury i organizatorów, choć chłopcy byli w mniejszości, jednak to właśnie oni opanowali pierwsze trzy miejsca podium, mimo, iż autorka uważana jest za pisarkę dziewczęcą. Zwyciężył Paweł Szawara z SP Dzięgielów, 2 miejsce zajął Szymon Kluz z SP w Cisownicy, 3. Natomiast Filip Foltyn z SP Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Anna Baran (SP 6 Cieszyn), Agata Karolonek (SP 1 Ustroń), Kinga Klimurczyk (SP 3 Skoczów), Marianna Kusy (SP 1 Cieszyn), Weronika Mynarz (SP 1 Ustroń), Anna Woźniak (SP Simoradz), Agata Żesławska (SP Zebrzydowice).

Jury, w którego skład wchodzili przedstawiciele bibliotek gminnych, biblioteki miejskiej, biblioteki pedagogicznej w Cieszynie oraz losowo wybrani nauczyciele (opiekunowie) z zaproszonych szkół przyznało, że zadanie wyłonienia laureatów nie było proste, gdyż znajomość książki wśród finalistów była bardzo dobra i na wyrównanym poziomie.

- Mam nadzieję, że bakcyl, który połknęliście czytając książki zostanie z wami na całe życie – mówił starosta Jerzy Nogowczyk wyrażając radość, że w dzisiejszych czasach, gdy panuje obraz i gry komputerowe, młodzież wciąż chętnie sięga po tradycyjne książki.

(indi)

Zobacz fotoreportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: