Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mistrzowie Armwrestlingu w Cieszynie!

To będą XVIII Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu. Tym razem najważniejsza krajowa impreza w siłowaniu na ręce odbędzie się w dniach 17-18 marca w Cieszynie.

Rywalizacja na Mistrzostwach Polski w Armwrestlingu obejmuje zawodniczki i zawodników wszystkich grup wiekowych. Najmłodsi uczestnicy (kat. juniorzy 18) mają mniej niż osiemnaście lat. Druga grupa wiekowa to juniorzy 21, kolejna – seniorzy. W zawodach biorą również udział zawodniczki i zawodnicy nieco starsi, powyżej 40 lat. Są to kategorie masters, grand masters i senior grand masters. Ponadto w Mistrzostwach uczestniczą też zawodnicy niepełnosprawni.
 
Organizatorzy spodziewają się ponad 200 uczestników, reprezentujących 30 klubów zrzeszonych w Federacji. Pierwszego dnia Mistrzostw (17 marca) odbędzie się rywalizacja na lewą rękę, drugiego dnia (18 marca) na prawą. Każda kategoria wiekowa, wagowa i kategorie niepełnosprawnych (również podzielone na wagi) rozpoczynają się walkami eliminacyjnymi według zasady „do dwóch przegranych”. Podczas eliminacji odpadają zawodnicy, którzy przegrają dwie walki. Po eliminacjach, w drugiej części dnia, odbywają się walki półfinałowe i finałowe. Stawką Mistrzostw Polski są nie tylko dyplomy i medale. Zawodnicy walczą również o kwalifikacje do kadry narodowej na tegoroczne Mistrzostwa Europy i Świata.  - Liczę na to, że pojawi się cała polska czołówka, z zawodniczkami i zawodnikami europejskiej elity. Niektóre kategorie wagowe seniorów mogą liczyć ponad dwudziestu uczestników. O miejsce na podium trzeba się będzie więc bardzo postarać. Warto dodać, że w Cieszynie wystartuje wielu debiutantów i na pewno kilku z nich może się „wbić” przebojem do czołówki - mówi Paweł Podlewski Prezydent Federacji Armwrestling Polska.

To będzie wyjątkowe widowisko sportowe trwające kilka godzin każdego dnia z  „kulminacją” emocji w półfinałach i walkach finałowych. Siłowanie na rękę – armwrestling – to sport widowiskowy, w którym walki rozstrzygają się w ułamkach sekund, ale zdarzają się też kilkuminutowe zmagania. - Bardzo istotne w armwrestlingu jest to, że zawodnicy bardzo młodzi uczestniczą w zawodach z zawodnikami starszymi, sportowcy zdrowi startują obok zawodników niepełnosprawnych. To ma niezaprzeczalne wartości integracyjne, sportowe i wychowawcze - podkreśla Paweł Podlewski.

Polskie zawodniczki i zawodnicy we wszystkich grupach wiekowych, oraz zawodnicy niepełnosprawni od wielu lat prezentują europejski poziom. Polacy zdobywają medale na Mistrzostwach Europy i Świata. Polska – jako organizator międzynarodowych imprez mistrzowskich jest ceniona za najlepszą i najsprawniejszą organizację wielkich, międzynarodowych imprez.

XVIII Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu odbędą się w dniach: 17 - 18 marca 2018 roku w sali sportowej, al. Jana Łyska 21, 43-400 Cieszyn. Eliminacje w godzinach 9:30 – 14:00, półfinały i finały rozpoczną się o 15:00.
 
PROGRAM XVIII MISTRZOSTW POLSKI W ARMWRESTLINGU – CIESZYN 2018
 
Sobota, 17.03.2018  - SALA SPORTOWA, al. Jana Łyska 21 w Cieszynie
 
09.30-14.00 PRAWA RĘKA
juniorki, juniorzy, masters kobiet i mężczyzn, niepełnosprawni (wraz z finałami)
seniorki i seniorzy (eliminacje)
 
15.00-19.00 PÓŁFINAŁY I FINAŁY
seniorki i seniorzy
 
Niedziela, 18.03.2018 - SALA SPORTOWA, al. Jana Łyska 21 w Cieszynie
 
10.00-14.00 LEWA RĘKA
 
juniorki, juniorzy, masters kobiet i mężczyzn, niepełnosprawni (wraz z finałami)
seniorki i seniorzy (eliminacje)
 
15.00-19.00 PÓŁFINAŁY I FINAŁY
seniorki i seniorzy
 
(red/mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: