Mistrzostwa Świata w Sztukach Walki

W minioną sobotę (13 listopada) w nowoczesnym obiekcie sportowym niedaleko Żywca odbyły się Mistrzostwa Świata w sztukach walki Federacji IMAF. W mistrzostwach wystartowało 415 zawodników z 12 państw.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele skoczowskiej i cieszyńskiej sekcji Kung- Fu/Ju-Jitsu. Wysoki poziom potwierdził instruktor Ryszard Bochm 6 Dan w konkurencji form kata. W finale jednogłośnie przez wskazanie sędziów pokonał przedstawiciela Karate Shotokan zdobywając pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrza świata Federacji IMAF (International Martial Arts Federation).

Drugie miejsce w formach z bronią zdobył Maciej Liszka. W pięknym stylu zaprezentowała formę Kung-Fu Mirosława Zaorska-Gańczarczyk (przepisy zabraniają podczas zawodów posiadania biżuteri,i a Mirosława wystąpiła w obrączce, za co otrzymała ujemne punkty i w ostateczności zajęła czwarte miejsce). Tego samego dnia rozegrano również Mistrzostwa Europy w Combat Ju-Jutsu i Sport Ju-Jitsu. Swój wysoki poziom potwierdzili Tomasz Kołeczko i Maciej Liszka zdobywając tytuł Mistrzów Europy Sport Ju-Jitsu w konkurencji Duo-System.

Zawody Ju-Jitsu rozegrano pod patronatem Federacji CJJIF(Comat Ju-Jtsu International Federaton). Głównym organizatorem mistrzostw był Prezes Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych instruktor Ju-Jitsu i Karate Paweł Handzlik 8 Dan Ju -Jitsu i 6 Dan Karate.