Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mistrzostwa Ratownicze w Skoczowie

Dziś, 12 czerwca 2021 r. w Skoczowie odbywają się kolejne Ratownicze Mistrzostwa Polski.

Wśród gości tegorocznej letniej edycji nie zabraknie druhów ochotniczej straży pożarnej, studentów kierunków medycznych. Pojawią się także 2 zespoły reprezentujące Warszawską Szkołę Główną Służby Pożarniczej. O puchary i nagrody w obu kategoriach zawalczą zespoły podczas kilku zadań, rozlokowanych na terenie gminy Skoczów m.in.: na rynku w Skoczowie, Tradycyjnej Zagrodzie Rolnej w Ochabach, a także okolicy OSP Kiczyce.

 - Cieszymy się, że kolejny raz na Śląsk Cieszyński udało nam się zaprosić najlepsze zespoły ratownicze z całej Polski. Dzięki współpracy z powiatem cieszyńskim i gminą Skoczów możemy już dziś powiedzieć, że to nie ostanie takie mistrzostwa w naszym regionie. Każda okazja do ćwiczeń i doskonalenia ratowniczych umiejętności jest niezwykle cenna, więc tym bardziej cieszy nas, że w tegorocznej edycji udział weźmie wiele zespołów z naszego regionu – mówi ratownik medyczny Filip Fluder, dyrektor mistrzostw.

mówi Filip Fluder

Wszystkie pozoracje będące zadaniami, są odpowiednio oznakowane i zlokalizowane tak, aby mogły być obserwowane przez zainteresowanych przechodniów. Ponadto z myślą o mieszkańcach, organizatorzy na ryku w Skoczowie przygotowali miejsce, w którym każdy chętny będzie mógł nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

Zakończenie mistrzostw planowane jest w sobotę o godz.19.00 na płycie skoczowskiego rynku.

 red/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: