Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mistrzostwa Cieszyna w szachach

W poniedziałek (16.05) zakończyły się V Indywidualne Mistrzostwa Cieszyna w szachach szybkich. Do 9 finałowej rundy dopuszczono 30 zawodników.

Indywidualne Mistrzostwa Cieszyna w szachach szybkich P30 to mistrzostwa, które odbywają się od września do maja. W poniedziałek (16.05) podsumowano sezon 2015/2016. Co miesiąc od września rozgrywana jest jedna runda, co łącznie daje nam 9 rund. Udział biorą zawodnicy z Cieszyna – przyznaje Piotr Foltyn Prezes MUKS SZS Cieszyn.

W zawodach może wziąć udział każdy zawodnik, który posiada minimum drugą kategorię szachową. W przypadku kiedy szachista nie posiada wspomnianej kategorii do udziału w mistrzostwach może dopuścić go jedynie organizator. Dopuszczam młodych adeptów, którzy nie mają drugiej kategorii ale są dobrzy – dodaje Foltyn.

Podczas majowej 9 rundy zostaje wyłoniony zwycięzca na którego czeka nagroda pieniężna w wysokości 300 zł oraz puchar ufundowany przez dyrektora MOSiR. W tym roku dyrektor ufundował również puchar dla najlepszego seniora – zwraca uwagę Piotr Foltyn.

VI edycja mistrzostw startuje tradycyjnie już we wrześniu. Tutaj (Wyniki) można znaleźć wyniki V Indywidualnych Mistrzostw Cieszyna. Najlepszy okazał się Grzegorz Urbański. Wysoką pozycję zajął również Michał Cieślar i Łukasz Foltyn.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: