Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Misterium Męki Pańskiej na ulicach Strumienia

Już po raz siódmy ulicami Strumienia przeszła niecodzienna Droga Krzyżowa. Strumieńskie misteria angażują kilkadziesiąt aktorów, którzy rzucają swoje codzienne zajęcia by przypomnieć ewangeliczne prawdy.

Ulicami Strumienia już po raz siódmy przeszła droga krzyżowa. Chrystus z krzyżem na ramieniu pokonywał kolejne stacje. Za nim tłum, który zdecydował się na uczestnictwo w tym nabożeństwie.

W sumie kilkaset osób rozważało Mękę Pańską. – To szczególny dzień w naszej tradycji parafialnej. Idziemy ulicami naszego miasteczka, by jeszcze bliżej przeżyć to, czego Chrystus dokonał w Jerozolimie – mówił ks. Oskar Kuśka, proboszcz Parafii św. Barbary w Strumieniu.

Od lat misteria plenerowe organizują parafianie z Sanktuarium Świętej Barbary. Szczególnie o oprawę misteriów dbają kapłani i Grupa Teatralna Szpasowici ze Zbytkowa.

Piękne stroje, scenografia, scenariusz misterium – to efekt wspólnej pracy mieszkańców. Dzięki niej uczestnicy spektaklu mogą na żywo przeżyć Mękę Chrystusa.

Kolejna część misteriów już w niedzielę. Punktualnie o godz. 12.00 na strumieńskim Rynku rozpocznie się  Plenerowe Misterium Uroczystego Wjazdu do Jerozolimy.  Ostatnia część tryptyku - Zmartwychwstanie w Wielką Sobotę.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ FOT.DOROTA KOCHMAN

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: