Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Milionowe straty

Wisła oszacowała zniszczenia po burzy, która nawiedziła miasto końcem sierpnia. Straty wyniosły około 10 mln złotych.

Tomasz Bujok, burmistrz Wisły wyjaśnił dziś na konferencji prasowej, że na terenie Basenów Wisła intensywny deszcz uszkodził elektronikę, która sterowała m.in. pompami. – Konieczna będzie wymiana większości urządzeń. Obiekt jest ubezpieczony i z tego ubezpieczenia będziemy korzystać – wyjaśnił burmistrz.

Trzeba będzie także naprawić uszkodzone gminne drogi oraz most do Dziechcinki, który po wezbraniu potoku wymaga przebudowy. Powstało także osuwisko. Tym mają się zająć Wody Polskie – dodał burmistrz.

Tomasz Bujok powiedział, że w kwestii likwidacji szkód na drogach liczy na wsparcie Urzędu Marszałkowskiego, który już zadeklarował pomoc. – Jeżeli Sejmik Województwa Śląskiego zatwierdzi pomoc na poziomie 1 mln złotych, to będziemy mogli usunąć szkody na kilku drogach – wyjaśnił burmistrz.

Podkreślił, że w przypadku wezbrania wód problemem są zarośnięte brzegi, a także naniesiony żwir, który zalega w korytach rzek. Odpowiedzialność za uporządkowanie tego spoczywa na Wodach Polskich, które z tego zobowiązania się nie jednak wywiązują.

Burmistrz chce zorganizować w Wiśle spotkanie z przedstawicielami tego państwowego gospodarstwa wodnego, aby uzgodnić harmonogram działań, które mają zapobiec zarastaniu brzegów Wisły i potoków na terenie miasta.

(ach)  

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: