Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Milion dla klubów

Zarząd Województwa Śląskiego, podobnie jak w ubiegłym roku, postanowił wygospodarować środki finansowe dla klubów sportowych. Na ten cel zostanie przeznaczony milion złotych. Oferty należy składać do 7 maja.

Pandemia dała się we znaki klubom sportowym, między innymi tym z niższych lig, które podczas swoich spotkań mogły liczyć na spory udział publiczności, a to równało się z licznymi dochodami z biletów. Pomocną dłoń wyciąga Zarząd Województwa Śląskiego, który postanowił wygospodarować środki finansowe w wysokości 1 mln złotych w ramach Śląskiego Programu KLUB.

- Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia, szczególnie w przypadku najmłodszych, są niezwykle istotne, szczególnie teraz, w okresie pandemii. Chcemy pomóc klubom sportowym z regionu przetrwać te trudne chwile, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić kolejną edycję Śląskiego Programu Klub, który pozwala im realizować wiele interesujących projektów – tłumaczy marszałek Jakub Chełstowski.

W ubiegłym roku o dofinansowanie ubiegało się ponad 400 klubów z województwa śląskiego, z czego 73 je otrzymało w łącznej wysokości 800 tys. zł. Kluby sportowe mogą składać oferty do 7 maja.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-16 23:24:55
Bugs: A tu jedna miernota /bo w reprezentacji gra jak pipa/ na knajpę wzięła milion https://www.onet.pl/informacje/onetslask/arkadiusz-milik-jego-restauracja-otrzymala-wsparcie-z-tarczy-antykryzysowej/42gw0dj,79cfc278
2021-04-18 08:17:21
KrzysztofT: @Bugs Jak widać Milik to "lepszy sort".
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: