Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Miliardy na kolej do Zebrzydowic. PKP ogłasza przetargi

PKP PLK ogłosiło trzy przetargi na łączną kwotę 3,7 mld złotych na przebudowę linii kolejowych między Będzinem, Zebrzydowicami i granicą z Republiką Czeską. Na inwestycję zarząd kolei pozyskał dofinansowanie ze środków unijnych.

Pisaliśmy: Szybka kolej w Chybiu i Zebrzydowicach?

Zwiększyć się ma dostępność kolei, poprawić komfort podróży, a także skrócić czas dojazdu z aglomeracji górnośląskiej do pogranicza. Na trasie między Zabrzegiem a Zebrzydowicami planowana jest między innymi przebudowa torów i sieci trakcyjnej, a stacje i przystanki w Chybiu, Zebrzydowicach, Pruchnej i Drogomyślu mają być dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

- Mam nadzieję, że zgłoszone w konkursie Connecting Europe Facility projekty będą zrealizowane i pozwolą podnieść parametry modernizowanych linii. Przy wsparciu środków europejskich sukcesywnie zmieniamy polską kolej, czyniąc ją bardziej konkurencyjną i dostępną dla pasażerów - mówi Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

KR/na podst. mat. pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

14
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-14 19:11:55
Bugs: Perony w Zebrzydowicach to oni już chyba przebudowywali przy okazji modernizacji linii do Cieszyna. Będą poprawiać?
2022-01-14 22:30:38
+święty+Patryk+: można od tego "pozyskanego ze środków unijnych dofinansowania" spokojnie odjąć na dziś 600 mln zł - to cena jaką płacimy za bolszewicką hucpę tych wszystkich Kawuloków, Kopciów, Kałużów, Szwedów, Pudów, Kaczyńskich, Mejzów, Szydeł, Suskich, Sasinów itd - jutro to będzie 7 mln zł więcej, pojutrze 14 mln itd
2022-01-14 22:31:25
+święty+Patryk+: jakiś ministerek od koryta mówi dziś że "stać nas na taki koszt" - ich stać?? tych złodziei i oszustów??... retoryka wypisz wymaluj jak Urbana w stanie wojennym
2022-01-15 10:39:05
pszeniczny: Znaczy się, że co?Że słynne "S" przed Zebrzydowicami zostanie, a trzy różne warianty nowej trasy między Pruchną a Zebrzydowicami są już nieaktualne?
2022-01-15 12:59:00
Vito: Patryku jesteś nie na czasie. Anna Hubaczkova, czeska minister środowiska, zadeklarowała że przyjedzie do Warszawy podpisać porozumienie. A dzięki tej hucpie, jak ich nazwales, elektrownia działała bez przerw. Choć nie da się ukryć że dzięki nim doszło do tego kuriozum.
2022-01-15 13:37:00
iga: Bogus właśnie nie robili
2022-01-15 13:41:53
iga: Co by nie robili to tym niby mądrym pisakom z ox -su się to nie podoba A nikt nie wspomni że za rządów PO zlikwidowano linię z Cieszyna do Bielska nie mówiąc o PKSie
2022-01-15 17:33:39
+święty+Patryk+: vituś głąba rżnięcie też zajęcie? - tak, dla ciebie w sam raz - porozumienie z Czechami należało zawrzeć już rok temu a nie chojrakować, byłoby jak na dziś 607 mln zł taniej - a po drugie, jak chodzi o czeską minister, powinieneś być ostrożniejszy z powielaniem pisich bajań o zapowiadanych sukcesach, od czasu słynnego zwycięstwa 1:27 Chciwej Niewiasty już nawet dzieci się z nich śmieją - ta pani powiedział, że jest gotowa podpisać porozumienie, ale na czeskich warunkach, tyle i i tylko tyle, pisi bobku z raciokowej dupki
2022-01-15 17:39:12
+święty+Patryk+: tymczasem złodzieje i oszuści z pisiej mafii idą w zaparte i kolejne miliardy będziemy MY wszyscy płacić za ich hucpę: "Polski rząd chce skierować spór z Czechami do Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie. Na najbliższych rozmowach między Polską, a Czechami, które mają odbyć się 18 stycznia, rząd w Warszawie ma poinformować o tym czeską delegację. Jak pokazuje przykład PGNiG i Gazpromu, takie postępowanie może trwać lata. Nie oznacza ono wstrzymania nałożonych kar."
2022-01-15 18:38:40
Vito: Patryku to nie piśie bajki tylko artykuł z czeskiej strony. A można było podpisać rok temu ale czesi nie chcieli bo babisz grał swoją politykę do wyborów. I wiesz co jest najlepsze? Czesi podpiszą ugodę zaproponowana przez Polskę w październiku. Także wywracaj kota ogonem ale złodzieje z po i tak nie wygrają już żadnych wyborów. Po ośmiu latach ich rządów 3/4 Polaków wyczuwa złodzieja na odległość. 1/4 która ich popiera to więźniowie i była esbecja.
2022-01-16 10:01:23
Oko: Dokładnie, więźniowie i esbecja.
2022-01-16 11:09:44
oxjas1: Vito, dlaczego klamiesz i zwalasz na Czechow. Wiem, ze to narracja PiS- wszyscy winni tylko nie my ! Z ciekawego reportazu "Uklad wokol Turowa" dowiedzielismy sie, ze trwajacy problem dotyczacy kopalni i fiasko ugody z Czechami to rezultat katastrofy gorniczej z 2016 r. Material wolnych mediow przypomnial kulisy dzialalnosci samorzadu w Bogatyni i sprawe zatrzymania kilkudziesieciu osob, z ktorych wiekszosc to prominentni dzialacze PiS ! Do tego arogancja bylego prezesa Turowa, czlonka PiS jest porazajaca, facet zachowywal sie tak, jak by to byl jego prywatny folwark, na ktorym wszystko wolno bylo jego synowi i ktory jako szef zwalowiska doprowadzil do tej katastrofy, ktora zniszczyla sprzet warty kilka miliardow zl. , w tym zwalowarke za ponad miliard zlotych robiona za zamowienie Turowa. Ale wazne, ze sie ( za przekrety) modla i zawierzyli kopalnie u kolesi paulinow.
2022-01-16 14:08:30
Oko: "Materiał wolnych mediów" masakra :D
2022-01-16 16:48:30
oxjas1: Rozumiem oko, teraz takie czasy, ze jak dyrektor albo minister nie daja rady ( klamstwa, oszustwa, malwersacje) to przekazuja obowiazki Maryi ?! Jak tak dalej pojdzie to trzeba bedzie zawierzyc wszystkim swietym i biskupom !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: