Mikołaj odwiedził najmłodszych pacjentów

6 grudnia to dzień, kiedy Święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci i rozdaje prezenty. Mikołaje pojawiają się zarówno w szkołach, przedszkolach, na uczelniach, czy też w domach prywatnych. Jak co roku Mikołaj nie zapomniał również o dzieciach, które znajdują sę na Oddziale Pediatrycznym i Oddziale Chirurgicznym dla Dzieci ZZOZ Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

W środę (6.12) na wspomniane oddziały przybył prawdziwy Święty Mikołaj, w towarzystwie niewielkiego zastępu aniołków. Dzieci znajdujące się w szpitalu mogły liczyć na niewielkie upominki oraz na słodycze. Wizyta Świętego Mikołaja była zakończniem akcji czytelniczej "Bajki, które leczą" - majacej na celu sprawić, że mali pacjenci choć przez chwilę zapomną o chorobie. 

W postać Świętego Mikołaja oraz zastępu Aniołków wcielili się wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie, którzu pod opieką pedagoga szkolnego - Wiktorii Wacławik-Liszki zaangażowali się również w samą akcję czytelniczą. Przy rozdaniu prezentów obecni byli również przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Biblioteki Mejskiej oraz z samego szpitala, którzy zadbali o to, aby również Mikołaj i Aniołki mogli poczuć się doecenieni i otrzymać słodkie upominki.

Akcja czytelnicza "Bajki, które leczą" została zainicjowana przez Barbarę Kłosowską z Biura Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz Beatę Parchańską z cieszyńskiej Biblioteki Miejskiej i organizowana jest już od 2009 roku - już dziś organizatorzy zapowiadają kolejne edycje. Wszystko za sprawą faktu, że przez czytanie dzieci mogą zapominać o chorobach, a Mikołaj z pewnoscią podiósł morale na wspomnianych oddziałach. Gdy tylko rozdzwoniły się dzwoneczki i można było usłyszeć tradycyjne "ho-ho-ho", na dziecięcych twarzach od razu zagoścły uśmiechy i można było wyczuć radosną atmosferę oczekiwania na hojnego Świętego.

red/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją