Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mikołaj Kopernik w Skoczowie

Na terenie całej Polski odbywają się większe czy mniejsze obchody 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Można powiedzieć, że najwięcej imprez związanych z tą rocznicą odbywa się w Toruniu, a dokładnie w Centrum Kultury „Dwór Artusa”. Jednak również w naszym powiecie nie zapomniano o tym wielkim wynalazcy.

 W związku z tą rocznicą skoczowska Biblioteka Publiczna zorganizowała zajęcia plastyczne "Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię - kosmiczna podróż”. 

Podczas zajęć uczestniczące w warsztatach dzieci zapoznały się z postacią wybitnego, polskiego  astronoma Mikołaja Kopernika - twórcy heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego. Przy użyciu robota skoczowska Czytelnia zamieniła się w centrum wszechświata, a uczestnicy, słuchając relaksacyjnej muzyki, tworzyli własne galaktyki zamknięte w słoiczkach.

Mikołaj Kopernik urodził się 19 lutego 1473 roku w Toruniu. Jest twórcą teorii heliocentrycznej i jednym z najważniejszych badaczy w dziejach nauki polskiej i światowej. W tym roku przypada właśnie 550. rocznica urodzin wielkiego astronoma i najsłynniejszego torunianina.

Końcem zeszłego roku nawiązałem kontakt z Centrum Kultury „Dwór Artusa” w Toruniu, który jest głównym organizatorem wydarzeń jubileuszowo-urodzinowych. Toruń na pewno, to główne obchody, ale możemy uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych na terenie całej Polski w 2023 roku. Zadawalającym jest dlatego, że skoczowska biblioteka przyłączyła się do obchodów tego wielkiego święta.

W historii świata osoba Mikołaja Kopernika jest bardzo dobrze znana i kojarzona w wielkimi odkryciami. Dlatego można się cieszyć, że skoczowska biblioteka przyączyła się do tegorocznych obchodów tych urodzin.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: