Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mieszkańcy o centrum Brennej

W poniedziałek (25.11) w Brennej odbyła się dyskusja dotycząca oczekiwań mieszkańców i turystów dotyczących wyglądu urbanistycznego centrum miejscowości. To wynik pewnego innowacyjnego projektu władz gminy.

- Ten projekt nosi nazwę „Szkoła świadomego planowania przestrzennego” i w jego ramach chcemy skonfrontować pomysły i wnioski mieszkańców, przedsiębiorców oraz turystów dotyczące zagospodarowania centrum Brennej z możliwościami, jakie daje nam planowanie przestrzenne. Spotkanie i warsztaty w Urzędzie Gminy to już czwarty element projektu. Najpierw były spacery badawcze z mieszkańcami i turystami. Potem przeprowadziliśmy kilkadziesiąt indywidualnych ankiet z przedsiębiorcami prowadzącymi działalność w centrum Brennej oraz uruchomiliśmy geoankietę, czyli narzędzie on-line, z którego każdy może skorzystać w zaciszu swego domu zgłaszając swój pomysł czy projekt za pośrednictwem internetu. Zebrane w ten sposób informacje będą dla urbanistów zaczynem prac nad zmianą planu zagospodarowania centrum Brennej – mówi Dariusz Jakubiec, zastępca wójta gminy Brenna.

Oczywistym jest, że ze względów finansowych czy formalno-prawnych, nie uda się zrealizować wszystkich propozycji mieszkańców. Chodzi jednak o coś innego. - Chcemy się w tym względzie wsłuchać w głos naszych mieszkańców, przedsiębiorców oraz turystów. I właśnie dlatego jeszcze przed projektowaniem nowego planu pytamy jak – ich zdaniem – powinno w przyszłości wyglądać centrum Brennej. Spora frekwencja podczas zorganizowanych pod koniec listopada w Urzędzie Gminy warsztatów oraz dyskusji bardzo mnie cieszy, bo pokazuje zaangażowanie mieszkańców oraz to, że nie chcą oni stać obojętnie wobec tak poważnej kwestii jak plan zagospodarowania centrum Brennej - dodaje wójt Jerzy Pilch.

KR/UG Brenna

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: