Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mieszkała z niemowlakiem w lesie

Nie miała gdzie mieszkać, więc zabrała dziecko do lasu. Mieszkali pod namiotem z innymi bezdomnymi.

Na peryferiach Ostrawy strażnicy miejscy odkryli obozowisko bezdomnych. – W środę (tj. 28.09.2022 – przyp. Red.). patrol straży miejskiej odkrył w lesie w Starej Bielej matkę z trzymiesięcznym dzieckiem, która od dłuższego czasu przebywała pod namiotem z niemowlakiem i innymi bezdomnymi – relacjonują ostrawscy strażnicy miejscy na stronie mpostrava.cz.

- Podczas patrolu funkcjonariusze zauważyli wydobywający się z lasu dym. Postanowili sprawdzić sytuację. Kiedy dotarli na miejsce około 150 metrów od głównej drogi, funkcjonariusze odkryli nie tylko otwarty ogień w lesie, ale także dwa namioty. W pobliżu tych namiotów znajdowały się cztery osoby dorosłe i wózek dziecięcy. W nim policjanci odkryli trzymiesięczne dziecko – informują funkcjonariusze.

Wśród osób dorosłych była również matka dziecka  34-letnia matka dziecka powiedziała policji, że urodziła dziecko na Słowacji. Po tym, jak kilka tygodni temu wróciła z dzieckiem do Czech, nie miała gdzie mieszkać, dlatego zamieszkała w lesie. Jak stwierdziła, regularnie myje dziecko w domu swojej matki. Strażnicy nie zauważyli, by dziecko było zaniedbane, nie stwierdzili również, żeby było maltretowane lub chore.

Na miejsce zdarzenia został wezwany pracownik OSPOD ((Urząd ds. Społecznej i Prawnej Ochrony Dzieci – OSPOD – przyp. Red.), który postanowił, że dziecko trafi od razu do swojej babci.

Cała sprawa będzie dalej rozpatrywana przez odpowiedni Urząd ds. Opieki Społecznej i Prawnej ds. Dzieci.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: