Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Miejsce zabaw bezpieczniejsze

Huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie... jednym słowem plac z prawdziwego zdarzenia to marzenie wielu dzieci. Jednak miejsce dziecięcej radości i odpoczynku powinno być nie tylko bogate w atrakcje, ale przede wszystkim bezpieczne.

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że sytuacja na osiedlowych placach zabaw znacznie się poprawiła w ostatnich latach. Przybyło huśtawek, drewnianych domków, atrakcyjnych zjeżdżalni. Nic dziwnego w końcu plac zabaw jest jednym z najważniejszych elementów zagospodarowania przestrzeni na osiedlach.

Ci, którzy urodzili się „troszkę wcześniej” pamiętają jeszcze, jak wyglądał plac zabaw za czasów ich dzieciństwa. - Dwie metalowe huśtawki, brudna piaskownica, wokół beton. Z czasem do kompletu dołączyła karuzela... – wspomina 37-letnia mieszkanka Osiedla Piastowskiego w Cieszynie.

Z czasem ten skrawek ziemi przeznaczony dla najmłodszych mieszkańców zaczął się zmieniać. Wszystko po to, żeby maluchy czuły się szczęśliwsze i bezpieczniejsze. To jednak nie koniec zmian. Place, którymi zarządza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Cieszynianka” czeka kolejna modernizacja.

- Place zabaw będą jeszcze bezpieczniejsze
– mówi w rozmowie z portalem ox.pl Jan Cichy prezes SM w Cieszynie - Planujemy wymianę nawierzchni na wszystkich placach. Nawierzchnia będzie bezpieczniejsza, szczególnie w miejscach w których dzieci narażone są na upadek. Zabezpieczymy więc między innymi huśtawki i zjeżdżalnie. Miejsca, które posiadają podłoże z piasku nie będą modernizowane. Wszystkie place zostaną ogrodzone. Ważne, żeby dzieci czuły się komfortowo, a ich rodzice spokojni o swoje pociechy.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: