Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Miejsca w przedszkolach w Cieszynie są zabezpieczone

Wczoraj (26.05.2023) odbyła się Sesja Rady Miasta Cieszyna, na której poruszono m.in. temat wyników rekrutacji do przedszkoli publicznych na rok szkolny 2023/2024.

Joanna Wowrzeczka, przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych powiedziała, że zgodnie z danymi od Dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Cieszynie Pawła Szajora dzieci pod względem miejsc szkolnych są zabezpieczone na nadchodzący rok szkolny.

Czytaj Informacja o wynikach rekrutacji do przedszkoli publicznych na rok szkolny 2023/2024

Radny Rafał Foltyn zabrał głos i podkreślał, że warto zwrócić uwagę, że „nasze szkolnictwo jest dobrze zaopiekowane przez Ministerstwo, przez Ministra Czarnka” i że „współpraca [z rządem i Ministerstwem - przyp.red.] idzie w dobrym kierunku” oraz, że „Pan Szajor [Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Cieszynie Paweł Szajor – przyp.red.] dzięki współpracy, mam nadzieję, że się już nie powtórzy Panie Dyrektorze sytuacja, że programy „Poznaj Polskę” lub inne będą zaniechane”, bo „rząd PIS będzie trzymał pieczę za nasze dzieci, są w dobrych rękach”.

Krzysztof Kaszura, I Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna zabrał głos i stwierdził, że  na „szczęście przedszkolami zarządzają dyrektorzy, pracuje tam wykwalifikowana kadra”, a co do „finansowania z jednego i drugiego źródła, to Pan Radny wie najlepiej, bo śledzi budżet i wie jakie są finansowania poszczególnych zakresów oświaty w tym kraju”.

A jak wygadał nabór na nadchodzący rok szkolny w przedszkolach w Cieszynie?

Zgodnie z Informacją o wynikach rekrutacji w dniu 15.03.2023 r. zakończyło się przyjmowanie wniosków o przyjęcie do przedszkoli na rok szkolny 2023/2024. W dniu 31.03.2023 r. zostały opublikowane listy dzieci zakwalifikowanych do poszczególnych przedszkoli, natomiast do 07.04.2023 r. rodzice dzieci zakwalifikowanych potwierdzali wolę przyjęcia. W dniu 13.04.2023 r. zostały opublikowane listy dzieci przyjętych do przedszkoli, a rodzice dzieci nieprzyjętych mogli uruchomić procedury odwoławcze. Od 29.05.2023 r. zostanie uruchomiona rekrutacja uzupełniająca.

W postępowaniu rekrutacyjnym wpłynęły 224 wnioski, z czego 219 zostało zaakceptowanych, a 5 zostały odrzucone, gdyż nie spełniały wymogów formalnych np. rodzice nie dostarczyli do przedszkola podpisanego wniosku aplikacyjnego.

Liczba miejsc w przedszkolach publicznych ogółem wynosi 912 w tym dla niepełnosprawnych 20. 670 (w tym 15 niepełnosprawnych) dzieci kontynuuj naukę.

W roku szkolnym 2023/2024 do przedszkoli publicznych będzie uczęszczać ok. 252 dzieci sześcioletnich i starszych. Są jeszcze wolne miejsca (45 wolnych miejsc) w przedszkolach, ale jak można przeczytać w raporcie „Planowane jest przeprowadzenie rekrutacji uzupełniającej od 29 maja 2023 r. Natomiast pełny obraz rekrutacji do przedszkoli będzie znany 31.08.2023 r., kiedy to zostanie zakończony proces rekrutacji do przedszkoli na rok szkolny 2023/2024.”

Gdzie są wolne miejsca w przedszkolach w Cieszynie?

Natasza Gorzołka

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: