Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Międzynarodowa współpraca w SP nr 4 w Wiśle Głębcach

Uczniowie SP nr 4 w Wiśle Głębcach łączą się z uczniami z Grecji, będą opisywać siebie, swoją miejscowość, pisać listy opisywać jak spędzają święta. Wszystko w ramach międzynarodowej współpracy szkół programu eTwinning.

Program eTwinning zakłada wykorzystanie nowoczesnych technik komunikacji: poczty elektronicznej, forów, czatów, blogów, komunikatorów, wideokonferencji, czy prezentacji multimedialnych między uczniami z europejskich szkół.

- W pierwszym projekcie "Letters… connecting pupils" (tłum. Listy… łączą uczniów) uczniowie naszej szkoły z klasy V łączą się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Didimoticho w Grecji. Uczniowie w grupach lub indywidualnie każdego miesiąca przez cały rok szkolny piszą do siebie listy w języku angielskim pod opieką nauczycielki języka angielskiego. Ponadto przygotowują informacje i zamieszczają je na platformie internetowej Twinspace. Każdy miesiąc poświęcony jest innej tematyce – opisuje Monika Czyż, koordynator projektu.

Za uczniami SP nr 4 w Wiśle Głębcach już pierwsze zadanie - napisanie listu o sobie, w którym uczniowie mieli się przedstawić i opowiedzieć o swoich zainteresowaniach. - Grudzień będzie miesiącem, gdzie opowiedzą o swoich rodzinach, zrobią kartkę świąteczną i napiszą jak obchodzą Święta Bożego Narodzenia w swoim kraju. W styczniu prześlemy wiadomości o naszych szkołach, klasach i przedmiotach szkolnych, natomiast w lutym utworzymy prezentację na temat naszego miasta, która zostanie umieszczona na platformie Twinspace. Marzec będzie miesiącem, w którym stworzymy mapę naszego kraju, a w kwietniu uczniowie z naszej szkoły oraz z Grecji połączą się za pomocą komunikatora internetowego Skype, dzięki któremu będą mogli ze sobą porozmawiać. Maj jest miesiącem, kiedy już wszyscy myślą o wakacyjnej przerwie, my również i dlatego podzielimy się naszymi planami na wakacje. W czerwcu nastąpi podsumowanie projektu – przedstawia plan koordynatorka.

Projekt  "Letters… connecting pupils" to nie tylko okazja do zawarcia nowych znajomości, poznania innych kultur, ale i świetna motywacja do nauki angielskiego.

 

vdka/mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: