Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Międzynarodowa konferencja bibliotekarzy

W miniony czwartek (22.03.2012) w sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej w Cieszynie odbyła się międzynarodowa konferencja bibliotekarzy pt.: ''Psychologiczne aspekty pracy bibliotekarza''.

22 marca  w Cieszynie odbyła się pierwsza w tym roku konferencja, której organizatorem była cieszyńska Biblioteka Miejska. Podczas spotkania omówiono  „Psychologiczne aspekty pracy bibliotekarza”. Zaproszonych gości powitała Izabela Kula dyrektor BM w Cieszynie. 

Biblioteka kojarzy nam się z miejscem spokojnym i cichym, a sam zawód bibliotekarza postrzegamy jako pracę spokojną i bezstresową... To jednak tylko głęboko zakorzeniony stereotyp.

Marcowe spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, podzielenia się spostrzeżeniami i problemami z którymi borykają się również pracownicy bibliotek. Jaki powinien być bibliotekarz XXI wieku, jakie powinien posiadać umiejętności i predyspozycje? Kim jest czytelnik XXI wieku? Spotkanie, które zgromadziło bibliotekarzy było odpowiedzią na wiele pytań. 

- Jesteśmy ekspertami od ściskania wszystkiego, upychania, "pakowania w czasie", od wielozadaniowości... Można nawet powiedzieć, że w pewnym sensie dzielimy się na plasterki i każda część naszego ciała wykonuje inną czynność...- podkreślała podczas spotkania Marlena Gęborska z Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UŚ, która poprowadziła wykład 'Bibliotekarz XXI wieku. Umiejętności, predyspozycje do pracy z czytelnikiem”. 

Podczas konferencji poruszone zostały problemy z którymi spotykamy się w codziennej pracy zawodowej, szczególnie w kontaktach z różnymi grupami użytkowników  – mówi Beata Parchańska z BM w Cieszynie.

Organizatorem konferencji była Biblioteka Miejska. Spotkanie wzbogacił występ muzyczny uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno -Gastronomicznych w Cieszynie. 

 
Barbara Stelmach-Kubaszczyk
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: