Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Między ladyboyem, a orangutanem...

O azjatyckiej kuchni, królestwie orangutanów, pięknych plażach, najstarszym na świecie lesie deszczowym, ale też o ciemnej stronie Azji opowiadał Stefan Czerniecki - podróżnik, dziennikarz, fotoreporter, autor książek, twórca programu ''Za siódmą górą''.

Stefan Czerniecki był gościem (25.09) cieszyńskiej Biblioteki Miejskiej. To nie pierwsza wizyta podróżnika w Cieszynie. Za pierwszym razem opowiadał o Wenezueli. Później zmienił trochę klimat i postanowił zobaczyć Himalaje. Na swoją kolejną podróż wybrał południowo-wschodnią Azję (Singapur, Malezja, Borneo). 

Podróżnik skupił się w swoim wystąpieniu nie tylko na tym czym zachwyca Azja, ale także przedstawił jej ciemniejsze oblicze. Wskazywał na to już sam tytuł spotkania – „Między ladyboyem, a orangutanem”. 

Podróżując wspólnie z Czernieckim uczestnicy spotkania najpierw zatrzymali się w Kuala Lumpur, czyli stolicy Malezji. Podróżnik wspomniał m.in. o słynnych dwóch wieżach Petrons Towers (jedne z najwyższych budowli świata), hotelu z długim basenem na dachu, hektarowych ogrodach, podróży metrem, ale też licznych zakazach i nakazach – które warto przestrzegać, bo grożą wysokie kary. 

Podróżnik mówił również o różnorodnej kuchni – Azja to fantastyczna kuchnia. Tam kubki smakowe wariują od ilość różnych, często zupełnie nowych smaków. Dodał jednak, że z „higieną” potraw bywa różnie. Tym wszystkim, którzy wybierają się do Azji, bądź planują taką podróż, zwracał uwagę, aby koniecznie się zaszczepić (żółtaczka typu A i B oraz dur brzuszny). 

Spotkanie z Czernieckim to również opowieści o orangutanach, świątyniach oraz najstarszym na świecie lesie deszczowym na Borneo. No i wreszcie przyszedł czas na ciemniejszą stronę Azji – seks-turystyka i ladyboye. … Spotkacie ich wszędzie. Na ulicy – będą Was zaczepiać w Singapurze, gdzie oficjalnie prostytucja jest zakazana. Potem, jak się zestarzeją, być może spotkacie ich jako sprzątających w obskurnych barach. Może… . Tak zwanej trzeciej płci, Czerniecki poświęcił sporo uwagi. Ladyboys to w dużym uproszczeniu mężczyzna, który czuje się emocjonalnie kobietą i wygląda jak kobieta. Ci panowie są tak perfekcyjnie przemienieni, że ja nie byłem w stanie rozróżnić – czy to kobieta, czy ladyboys. Oni są piękni, szczupli, zadbani. 

Seks-turystyka jest zakazana jednak społecznie akceptowana i wielu ludzi z niej żyje. Wszyscy wiedzą, że jak seks-turystyka to tylko tam - bo jest tanio i są duże możliwości. To miasta grzechu, ale też wielu chorób  - podkreślał Czerniecki.

Książki Czernieckiego, jak przyznała Dyrektor Biblioteki Izabela Kula, są chętnie wypożyczane w cieszyńskiej bibliotece. Można się w nie było zaopatrzyć, a dodatkowo po spotkaniu otrzymać autograf.

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-09-30 11:36:44
efelinqa: WIDAĆ ,ŻE ZAINTERESOWANIE PRZEDNIE :) POZA RODZINĄ I ZNAJOMYMI KTÓRYM BYŁO GŁUPIO ODMÓWIĆ , NIEWIELE ..... azja to przeżytek za 2 tysie można to wszystko zobaczyć (Live ) o czym ten \"EXPERT\" prawił .... ZA niedługo będą prelekcje - \" między goleszowem a bażanowicami \" :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: