Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mickiewicza ukończona i otwarta

Można już korzystać z wyremontowanej ul. Mickiewicza w Cieszynie. Szeroka, ze ścieżką rowerową, przebudowanym oświetleniem kosztowała ponad 6 mln zł.

Przypomnijmy, umowa na przebudowę ul. Mickiewicza została podpisana w kwietniu 2023 roku. Pisaliśmy: Będzie szersza z nową nawierzchnią  Jak tłumaczył Miejski Zarząd Dróg, decyzja o przebudowie wynikała z potrzeby zapewnienia „alternatywnego ciągu komunikacyjnego w tym obszarze po wyłączeniu z użytkowania odcinka sąsiedniej drogi powiatowej ul. Błogockiej, spowodowanym osunięciem się podłoża gruntowego”.

W miniony piątek (05.04.2024) została otwarta dla ruchu kołowego i pieszego ul. Mickiewicza w Cieszynie.

Co zmieniło się na ul. Mickiewicza?

 Przebudowa drogi gminnej ul. Mickiewicza w Cieszynie polegała na:

  •  przebudowie drogi na długości 763,5 m z obecnej szer. ok. 3,5 m do szer.6 m;
  •  budowie nowej konstrukcji podbudowy i nawierzchni;
  •  budowie ścieżki rowerowej szer.2m o dł. 586 m;
  •  budowie chodników szer. 2 m i 1,2 m o dł. 179 m;
  •  budowie kanalizacji deszczowej - 721 m;
  •  budowie muru oporowego - 35 m;
  •  przebudowie oświetlenia ulicznego - linia kablowa 687 m, 15 słupów z lampami;
  •  przebudowie wodociągu wraz z przyłączami;
  •  przebudowie kolidującej sieci kan. sanitarnej i teletechnicznej.

Łączna wartość zrealizowanych robót budowlanych wyniosła 6.336.058,07 zł brutto w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 5.000.000,00 zł.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-04-11 13:55:55
vito110: Szkody tylko że nie chodnika
2024-04-11 16:04:13
marian1951: Ale jest ścieżka rowerowa z której mogą korzystać piesi ustępując miejsca rowerzystom.
2024-04-11 16:38:06
obserwator: ścieżka jest wykorzystywana jako miejsce parkingowe tak że i piesi i rowerzyści będą pogodzeni mogą korzystać z jezdni
2024-04-12 08:25:12
labraks: Czytam i przecieram oczy z zdumienia. ul Mickiewicza była remontowana żeby stworzyć alternatywny ciąg ponieważ przez osuwisko na ul.Błogockiej powstawały utrudnienia. Chciałbym zauważyć że ul.Błogocka była zrobiona szybciej od ul.Mickiewicza co bardziej mnie bawi obie drogi remontowane w jednym czasie. To jest tak absurdalne że jedynym wyjaśnieniem tej inwestycji jest bliskość domu jakiegoś radnego, burmistrza, dyrektora MZD, starosta. Ciekaw jestem ile Cieszyniaków wie w ogóle jak dojechać do ul.Mickiewicza żeby rozładowywać obciążenie tej części miasta tym alternatywnym ciągiem. Druga strona miasta po 14 korek od moya( nie licząc bielskiej i cwaniaków z sadowej) po Fach to są jaja :D:D:D. Może ktoś w końcu pójdzie po rozum i zrobi ustrońską która wylatuje na gułdowach między stawami i stworzy faktyczny alternatywny ciąg.
2024-04-12 08:55:43
Ondraszek: Cóż, burmistrzyni będzie miała przynajmniej temat do nagrania kolejnego posta pokutnego na fb, tłumacząc absurdalne decyzje w mijającej kadencji w nadziei na głosy w 2 turze. Przypomina mi to remont Rynku, zaprojektowana betonowa płaszczyzna umożliwiająca organizowanie Targów Staroci (której to koncepcji tak usilnie broniła). W efekcie Targi są ku zadowoleniu wszystkich na Targowisku Miejskim, które jest puste w niedziele i co sugerowali wszyscy od początku, ale betonoza na Rynku, na wzór PRL-owych placów pozostała. Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle. Dlaczego tutaj zawsze musi być na odwrót?
2024-04-12 14:47:31
doler: Synek jaka betonoza. Tak wyglądają rynki starych dużych miast.....bruk. Dodano bardzo dużo zieleni. Chcesz las idz do lasu... A droga jest super alternatywą.
2024-04-12 17:19:32
Ondraszek: doler, pewnie i tak nie zrozumiesz, bo nie trudno zgadnąć, że mentalnie bardzo blisko Ci do burmistrzyni, ale usiądź sobie, przemyśl i doceń, że ktoś traci czas. Widać, że jedyny Rynek jaki widziałeś w życiu po wyjściu z lasu to cieszyński, dlatego staram się jakoś zrozumieć Twój punkt widzenia. Gdybyś jednak kiedyś zadał sobie trud i pojechał dalej niż można na koniu, to zobaczyłbyś jak dziś wyglądają przestrzenie w miastach, również starych, lub dużych. W starych zabytkowych miastach np. Włoszech stawia się na zieleń i cień, bo tam od architektów wymaga się kompetencji ( tak wiem, trudne słowo). W Polsce również, po pokomunistycznych czasach budowania placów, od dawna panuje trend mądrego planowania i zagospodarowania przestrzeni przyjaznej mieszkańcom. Niestety u nas najpierw się buduje, wywala nie swoje pieniądze, a potem przed drugą turą tłumaczy błędy w nadziei, że podobnie (nie)myślący dadzą się znów nabrać na stela-gadkę. Pozdrów swoich.
2024-04-15 11:41:13
labraks: doler super alternatywą do czego? czy chociaż raz ktoś stał w tamtym kierunku w korku i musiał kombinować jak go ominąć? Jeszcze nigdy nie pomyślałem jadąc pod wałkę czy w stronę Puńcowa że może pojadę ul.Mickiewicza żeby mnie czasem korek nie złapał bo w tamtą stronę nie ma nigdy żadnych utrudnień. za to nie ma żadnej alternatywy w stronę ustronia a potencjał jest ogromny wystarczy tylko środki z idiotycznych pomysłów przekierować na te które mają sens. Fakt faktem że ul.Mickiewicza była tragiczne ale na pewno nie powinna być priorytetem.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: