Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Miał lepkie ręce, teraz posiedzi

Kradł wszystko, co popadnie.Policjanci wywiadowcy cieszyńskiej komendy zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież paliwa, drewna oraz włamania do samochodów i garażu. Mieszkaniec czeskiego Frydka-Mistka „działał” na terenie całego powiatu. Jest już zatrzymany, a do sprawy będzie spędzał czas w areszcie śledczym.


- Kryminalni z cieszyńskiego garnizonu od pewnego czasu pracowali nad sprawami związanymi z kradzieżami i włamaniami na terenie naszego powiatu. Sprawca kradł co popadnie- dokumenty, paliwo, sprzęt budowlany, paliwo…Zbierając materiał dowodowy w tych sprawach śledczy zebrali dane, które doprowadziły do identyfikacji sprawcy, którym okazał się 29-letni mieszkaniec Czech. Mężczyzna został zatrzymany przez cieszyńskich wywiadowców na terenie stacji paliw. Był całkowicie zaskoczony, nie spodziewał się rozpoznania i zatrzymania. Przeprowadzone dotychczas czynności oraz zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu czterech zarzutów dotyczących dokonania kradzieży i kradzieży z włamaniem. 29-latek nie kwestionował swojej winy - informuje st. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.


W trakcie czynności śledczych policjanci udowodnili, że podejrzany o przestępstwa mężczyzna w listopadzie ubiegłego roku w Dzięgielowie ukradł drewno warte blisko 3000 zł. Swoją „działalność” na terenie powiatu kontynuował w marcu, kiedy to Goleszowie, niszcząc bramę garażową, ukradł sprzęt budowlany wart ponad 1000 złotych. Kilka dni później w Cieszynie ukradł paliwo warte ponad 700 złotych, aby następnie, po paru dniach w Kończycach Wielkich włamać się do samochodu, skąd ukradł między innymi dokumenty i gotówkę. Łącznie szkody i straty, jakie wyrządził swoim działaniem, przekraczają siedem tysięcy złotych.

- Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony przed sąd, gdzie Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sędzia zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności - dodaje rzecznik cieszyńskiej policji.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-03-28 13:52:05
perpetua: liczę na to, że w końcu taki tytuł pojawi się nad notatką o Rydzyku - na razie toruńskie dzieci mają rekolekcje: https://tvn24.pl/pomorze/torun-rekolekcje-dla-uczniow-polnaga-kobieta-przemoc-i-wyzwiska-organizator-przeprasza-kuria-odsuwa-grupe-elo-od-zajec-6869809
2023-03-28 15:41:15
1234567890: To napewno był Honza z Iczyna;)
2023-03-28 20:41:59
Jakkolwiek Żywy : Policja po lokalnych włamaniach nawet nie kryje, że polskich sprawców raczej nie należy się spodziewać, a z czeskimi jak zdążą uciec za Olzę kłopot. Czesi kradną masowo w sklepach na kasach samoobsługowych i to nie butelkę wódki jak nasze pijaczki tylko wszystko zgrzewkami i wózkami z "nieudanymi płatnościami" itp. Tragedia, Syf w marketach, trzeci świat na ulicach, strach do domu wrócić i rano do samochodu podejść, bo człowiek nie wie czy nie kolejny okradziony.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: