Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Medalowe żniwo lekkoatletów na Mistrzostwach Śląska

Trzynaście medali wywalczyli nasi lekkoatleci podczas Mistrzostw Śląska Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w miniony weekend w Sosnowcu.

W zmaganiach seniorów brązowy krążek w pchnięciu kulą zdobył Łukasz Haratyk z Kostkowic (KS Sprint Bielsko-Biała).

W rywalizacji juniorów na najwyższym stopniu podium stanęła tyczkarka MKS-u Ustroń Magdalena Molek. Srebrne krążki zawisły na szyi Ilony Potrzebowskiej (MUKS SZS Cieszyn) w biegu na 400 m, Marty Andrzejak (MKS Ustroń) w skoku o tyczce oraz Marka Kawika (LKS Pogórze) w biegu na 1500 m.

Największy medalowy łup stał się udziałem juniorów młodszych. Tytuły mistrzowskie wywalczyli Patrycja Chrobak (KS Diament Jastrzębie) w biegu na 1500 m i w skoku o tyczce Martyna Cyganek (MKS Ustroń) oraz Arkadiusz Świerkot (UKS Olimp Mazańcowice). Srebrnymi medalistami zostali Natalia Krupińska (UKS Olimp Mazańcowice) i Tomasz Klyta (MKS Ustroń), natomiast brązowymi Justyna Hamerlak (UKS Olimp Mazańcowice), Rafał Rybiński (UKS Olimp Mazańcowice) - wszyscy w skoku o tyczce oraz Bartłomiej Matuszny (MUKS SZS Cieszyn) w biegu na 400 m.

Warto jeszcze wspomnieć, że drugi czas biegu na 1500 seniorek uzyskała Aneta Suwaj z Jastrzębia Zdroju. Medalu nie zdobyła tylko dlatego, że obecnie startuje w barwach LUKS-u MGOKSiR Korfantów, a więc klubu z poza województwa śląskiego.


Wyniki:


SENIORKI

Bieg na 200 m (w nawiasie nr serii)

1 Marzena Wolska AZS AWF Katowice 0.25,18 (6)
2 Aleksandra Misiak AKS Chorzów 0.25,75 (6)
3 Katarzyna Buczek LKS Pszczyna 0.26,87 (6)
. ... ... ...
6 Natalia Sajdak KB MOSiR Jastrzębie 0.29,20 (6)


Bieg na 400 m (w nawiasie nr serii)

1 Joanna Kuś AZS AWF Katowice 0.56,60 (7)
2 Marta Głowacz KS Energetyk PKE Jaworzno 1.01,55 (7)
3 Natalia Sajdak KB MOSiR Jastrzębie 1.06,10 (7)




SENIORZY

Pchnięcie kulą (7,26 kg)

1 Łukasz Kutek AZS AWF Katowice 16.61
2 Radosław Baron AZS AWF Katowice 16.07
3 Łukasz Haratyk KS Sprint Bielsko-Biała 15.55




JUNIORKI

Bieg na 100 m - Finał

1 Martyna Książek MKS Budomark Mysłowice 0.12,24
2 Wioletta Płoskonka MKS MOS Płomień Sosnowiec 0.12,56
3 Martyna Hanczerowska MKS SMS Victoria Racibórz 0.12,84
4 Katarzyna Buczek LKS Pogórze 0.13,03


Bieg na 400 m (w nawiasie nr serii)

1 Roksana Matuszewska MKS MOSM Bytom 0.56,69 (5)
2 Ilona Potrzebowska MUKS SZS Cieszyn 1.00,12 (6)
3 Paulina Toda MKS Budomark Mysłowice 1.01,12 (5)


Bieg na 800 m (w nawiasie nr serii)

1 Magdalena Cisek MKS MOSM Bytom 2.14,14 (1)
2 Roksana Matuszewska MKS MOSM Bytom 2.16,46 (1)
3 Klaudia Szczerbak CKS Budowlani Częstochowa 2.17,40 (1)
. ... ... ...
5 Ilona Potrzebowska MUKS SZS Cieszyn 2.22,92 (1)


Skok o tyczce

PK Marcelina Wawak AZS AWF Kraków 3.40
1 Magdalena Molek MKS Ustroń 3.30
PK Patrycja Moskałą * AZS AWF Katowice 3.20
2 Marta Andrzejak MKS Ustroń 2.60

* seniorka



JUNIORZY

Bieg na 800 m (w nawiasie nr serii)

1 Grzegorz Łuszczyński CKS Budowlani Częstochowa 1.54,50 (1)
2 Przemysław Mesjasz CKS Budowlani Częstochowa 1.54,75 (1)
3 Rafał Żywot MKS Budomark Mysłowice 1.54,82 (1)
. ... ... ...
10 Robert Czerwiński KB MOSiR Jastrzębie 2.03,03 (2)
11 Mikołaj Góralik MKS Centrum Dzięgielów 2.03,19 (2)
16 Maciej Sorkowicz LKS Pogórze 2.04,92 (3)


Bieg na 1500 m (w nawiasie nr serii)

1 Michał Król LKS Pszczyna 4.01,75 (1)
2 Marek Kawik LKS Pogórze 4.06,91 (1)
3 Ryszard Pytlarz KS Sprint Bielsko-Biała 4.11,40 (2)
. ... ... ...
6 Mikołaj Góralik MKS Centrum Dzięgielów 4.12,58 (2)
10 Robert Czerwiński KB MOSiR Jastrzębie 4.21,39 (2)
13 Maciej Sorkowicz LKS Pogórze 4.28,03 (3)




JUNIORKI MŁODSZE

Bieg na 400 m (w nawiasie nr serii)

1 Justyna Świety MKS SMS Victoria Racibórz 0.57,44 (1)
2 Magdalena Gorzkowska MKS MOSM Bytom 0.57,97 (1)
3 Martyna Hanczerowska MKS MOS Płomień Sosnowiec 1.00,25
. ... ... ...
7 Adriana Dobska MUKS SZS Cieszyn 1.02,14 (3)


Bieg na 800 m (w nawiasie nr serii)

1 Marta Pachota MKS MOS Płomień Sosnowiec 2.19,22 (1)
2 Magdalena Nabielec KS Sprint Bielsko-Biała 2.19,99 (2)
3 Karolina Baczyńska LKS Pszczyzna 2.20,13
. ... ... ...
9 Monika Kliś MUKS SZS Cieszyn 2.36,01 (3)


Bieg na 1500 m

1 Patrycja Chrobak KS Diament Jastrzębie 4.58,27
2 Sylwia Krysta CKS Budowlani Częstochowa 5.03,26
3 Agata Kamińska MKS MOSM Bytom 5.05,78


Bieg na 3000 m

1 Sylwia Przepióra CKS Budowlani Częstochowa 10.46,57
2 Izabela Lubszczyk UKS Czwórka Żory 10.55,74
3 Martyna Barka TS AKS Chorzów 11.08,79
. ... ... ...
5 Magdalena Krzyżak KS Diament Jastrzębie 11.52,77


Skok o tyczce

1 Martyna Cyganek MKS Ustroń 3.70
2 Natalia Krupińska UKS Olimp Mazańcowice 3.40
3 Justyna Hamerlak UKS Olimp Mazańcowice 3.20




JUNIORZY MŁODSI

Bieg na 400 m (w nawiasie nr serii)

1 Adam Winiarski UKS 14 Zabrze 0.49,87 (1)
2 Paweł Oszek LKS Pszczyna 0.50,56 (1)
3 Bartłomiej Matuszny MUKS SZS Cieszyn 0.52,26 (2)
. ... ... ...
14 Paweł Mołdrzyk KS Damient Jastrzębie 0.56,46 (3)
16 Jakub Sutor KB MOSiR Jastrzębie 0.57,70 (2)


Bieg na 800 m (w nawiasie nr serii)

1 Artur Pasek MKS MOSM Bytom 2.04,34 (3)
2 Mateusz Pałyz MKS Iskra Pszczyna 2.04,62 (3)
3 Mateusz Kubiak UKS Czwórka Żory 2.06,62 (2)
. ... ... ...
9 Jakub Iwański MKS Centrum Dzięgielów 2.11,50 (4)
10 Jakub Sutor KB MOSiR Jastrzębie 2.11,62 (3)


Bieg na 3000 m

1 Dawid Żebrowski MKS MOS Płomień Sosnowiec 8.45,39
2 Marcin Ciepłak RMKS Rybnik 9.04,94
3 Wojciech Czernek MOSM Tychy 9.06,66
4 Przemysław Malinowski KS Diament Jastrzębie 9.09,10
. ... ... ...
6 Tomasz Kawik LKS Pogórze 9.17,07


Skok o tyczce

PK Jarosław Herok * AZS AWF Kraków 4.60
1 Arkadiusz Świerkot UKS Olimp Mazańcowice 3.80
2 Tomasz Klyta MKS Ustroń 3.60
3 Rafał Rybiński UKS Olimp Mazańcowice 3.20

* senior

źródło: SRiWR OLZA
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: